Jesteś tutaj
Home > Lifestyle > Kino > 15 najlepszych seriali, które musisz zobaczyć

15 najlepszych seriali, które musisz zobaczyć

najlepsze seriale online ranking

Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że srebrny ekran został zdominowany przez seriale. Te najlepsze to prawdziwe dzieła sztuki z doskonałym scenariuszem, obsadą i muzyką. Czy na pewno widziałeś już najpopularniejsze seriale wyprodukowane w ostatnich latach?

Oto nasze zestawienie 15 najlepszych seriali do oglądania online na platformie Netflix lub w telewizji.

1. Narcos – Netflix, 2015

najlepsze seriale online narcos
fot. vanguardia.com

Fenomenalna opowieść o dojściu do władzy Pablo Escobara, barona narkobiznesu z życiorysem tak bogatym, że mógłby nim obdzielić kilka osób. Nie jest to jednak tylko opowieść o narkotykach, ale raczej szersza perspektywa ukazująca bajeczne życie Escobara i starania agentów FBI oraz lokalnej policji o ukrócenie jego wpływów. Doskonała obsada i montaż sprawiają, że choć wszyscy dziś wiedzą, jaki jest finał losów Escobara, to wciąż niewątpliwie jeden z najpopularniejszych seriali online. Ogląda się go na bezdechu.

2. Gra o Tron – HBO, 2011

najlepsze seriale online gra o tron
fot. theportlygazelle.com

Serial, który zaczyna się śmiercią głównego bohatera, a potem ilość trupów rośnie w postępie geometrycznym. Jednak nie krwawe zbrodnie decydują o popularności serii, która od lat jest flagowym serialem HBO, ale rozmach produkcji i przede wszystkim doskonały scenariusz. Fani spierają się o to, czy lepszy jest serial czy książka “Gra o Tron” i pozostałe jej części pióra Georga R.R. Martina, na podstawie których kręcony jest serial, niemniej zdjęcia z planu serialu w Nowej Zelandii, Hiszpanii i Chorwacjii bezsprzecznie zapierają dech w piersi. Poza tym intryga, a raczej intrygi, są tak umiejętnie poprowadzone, że każdy widz chce dowiedzieć się,  kto ostatecznie zasiądzie na Żelaznym Tronie. Zapewne dlatego także “Gra o Tron” dvd  tak świetnie się sprzedaje.

3. Stranger Things – Netflix, 2016

najlepsze seriale online stranger things
fot. australianetwork.com

Rowery BMX, walkie- talkie i wszystkie te kultowe rzeczy z lat 80tych do których dziś tęsknimy. Serial na pierwszy rzut oka wydaje się być lekką opowieścią dla młodzieży, ale kładące się w opowieści cienie mrożą, jak pierwsza seria “Z Archiwum X”. Ponadto muzyka z soundtrackiem z tego serialu także warta jest zakupu.

4. House of Cards – Netflix, 2013

najlepsze seriale online house of cards
fot. techcrunch.com

Polityka cię nie interesuje? Obejrzyj ten serial, a inaczej spojrzysz na rząd i nagłówki gazet. W polityce nie ma przypadków, a to co dzieje się za kulisami władzy to prawdziwa jatka. Doskonale zagrany, wielkie brawa zwłaszcza dla Kevina Spacey’ego. Co więcej, serial z sezonu na sezon staje się coraz lepszy, a to naprawdę wyjątkowa sytuacja.

5. True Detective – HBO, 2014

najlepsze seriale online true detective
fot. christiantoday.com

Dwa sezony dla których elementem wspólnym jest jedynie tytuł. Piersza część opowiada o morderstwach w dusznej Luizjanie, a twórcy tak dobrze uchwycili jej klimat, że trzeba włączać wiatrak, by móc w spokoju oglądać zmagania detektywów. Druga część bardziej przypomina filmy Davida Lincha, co już samo w sobie powinno być doskonałą rekomendacją. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów kryminałów.

6. Wielkie kłamstewka – HBO, 2017

najlepsze seriale online wielkie klamstewka
fot. ecestaticos.com

Drugą piątkę najlepszych seriali otwiera produkcja, która w piorunującym tempie podbiła serca widzów przed ekranami telewizorów i komputerów. Mroczna historia osadzona w pięknej, luksusowej scenerii sielskich przedmieści zamieszkanych przez bogaczy. To serial z cyklu “demony małej społeczności”. Furorę robi nie tylko świetna gra aktorska i doskonały scenariusz, ale przede wszystkim genialna muzyka.

7. Breaking Bad – AMC, 2008

najlepsze seriale online breaking bad
fot. justseries.net

Nauczyciel chemii, który z braku innych perspektyw zaczyna produkować narkotyki, a “gotując metę” coraz wyżej pnie się po drabinie przestęczego świata. Dzięki temu zmienia się nie tylko stan jego portfela, ale także on sam. Z flegmatycznego nauczyciela staje się “facetem z jajami”. Powstaje jednak pytanie, czy na pewno wciąż potrafi odróżnić dobro od zła. Niemniej to własnie ewolucja charakteru główngo bohatera jest tym, co przyciąga fanów przed telewizory.

8. Wikingowie – History, 2013

najlepsze seriale online wikingowie
fot. variety.com

Przystojni mężczyźni, piękne krajobrazy i dużo brutalnych scen walki. Dzięki “Wikingom” w żaden piątkowy wieczór nie będziecie się nudzić. Swoją siłę serial zawdzięcza doskonale zagranej roli głównego bohatera, charyzmatycznego Ragnara Lothbroka. Ta postać uwiedzie każdego widza.

9. Belfer – Canal+ , 2016

najlepsze seriale online belfer
fot. fdb.pl

Jedyna polska produkcja w tym zestawieniu, ale miejsce w rankingu najlepszych seriali zawdzięcza nie rodzimym sentymentom, a świetnemu scenariuszowi. W tym serialu jest wszystko, co powinna zawierać w sobie dobra opowieść: są bohaterowie z krwi i kości, są wątki społeczne, jest wreszcie mocne morderstwo. Ten serial to kolejna tajemnica, którą po prostu musisz poznać.

10. The Crown – Netflix, 2016

najlepsze seriale online the crown
fot. freakingeek.com

Oto dowód na to, że seriale historyczne potrafią wciągać niczym najlepsze kryminały. Doskonale zagrany, z dopieszczonymi detalami pozwalającymi uwierzyć widzom, że naprawdę przenieśli się w czasie. Kolejny plus to pozwolenie widzom na zajrzenie za kulisy niedostępnego śmiertelnikom dworu. Intrygujący.

11. Fargo – FX, 2014

najlepsze seriale online fargo
fot. slashfilm.com

Wielbiciele filmu braci Cohen mogli mieć obawy, czy serial choć w połowie dorówna doskonałemu filmowi z 1996 roku. Obawy okazały się bezzasadne. “Fargo” zajmuje dzisiaj zasłużone miejsce w czołówce najpopularniejszych seriali online.  Serial od początku trzyma w napięciu i doskonale nawiązuje do pierwowzoru. Poza tym dodatkową gratką dla uważnych widzów jest obserwowanie narastającego zła w głównym bohaterze, który popełnia błąd i by się z niego wyplątać, przekracza kolejne ganice moralności.

12. Paranoid – Netflix, 2016

najlepsze seriale online paranoid
fot. netflixdownload.com

Brytyjski serial z 2016 roku z doskonałą Indirą Varma, którą pamiętamy z “Gry o Tron” czy serialu “Luther”. Brutalne morderstwo lekarki w małym miasteczku rozpoczyna międzynarodowe śledztwo, któgo celem jest ujawnienie tajemnic ogromnej koroporacji. Dla wszystkich fanów kryminałów, ale też szalonych i dobrze zagranych postaci. Warto.

13. Mad Men – AMC, 2007

najlepsze seriale online mad men
fot. pinterest.com

Możnaby się oburzać na seksistowskie czasy i zachowania pełne szowinizmu, gdyby nie to, że bohaterowie są tak zabawni. Lekkie i uwodzicielskie przeniesienie widza w świat marketingu i reklamy. Po obejrzeniu każdego z odcinków mówimy sobie, że jesteśmy odporni nawet na najlepsze reklamy, a zaraz potem i tak ubieramy kurtkę i idziemy na zakupy.

14. Fauda – Netflix, 2016

najlepsze seriale online fauda
fot. netflix.com

Szpiegowski serial, którego główną przewagą nad innymi tytułami tego gatunku jest fakt, że ukazuje spory między Izraelem a Palestyną, a nie między Stanami Zjednoczonymi i wrogimi im siłami, jak się to dzieje w 90 proc. podobnych produkcji. Poza tym serial posiada wszystkie grzechy gatunku: surowego bohatera z przeszłością, piękne kobiety i nieprawdopodobne zdarzenia.

15. Black Mirrow – Channel4, Netflix, 2011

najlepsze seriale online black mirror
fot. observationdeck.kinja.com

Każdy odcinek opowada inną historię. Każdy niesie ze sobą przesłanie. Niestety, zwykle bardzo dołujące. Motto tego serialu jest proste: świat zmierza ku samozagładzie. Na ratunek jest za późno. Możemy jedynie przedłużać agonię. Dla wszystkich lubiących refleksję i czarny humor.

 Czy w naszym rankingu najlepszych seriali jest wasz ulubiony?

Top