Jesteś tutaj
Home > Lifestyle > 10 najdroższych perfum

10 najdroższych perfum

najdrozsze perfumy swiata ranking

Sztuka tworzenia perfum wywodzi się ze starożytnego Egiptu. Przez wieki rozwijali i udoskanali ją Rzymianie, to właśnie z łaciny pochodzi ich nazwa perf fumus znaczy poprzez dym, Persowie i Arabowie. Pierwsze nowożytne, oparte na alkoholu perfumy powstały w XIV w na Węgrzech, na zamówienie Elżbiety Łokietkówny, polskiej księżniczki i królowej Węgier.  Produkcja perfum na komercyjną skalę rozpoczęła się w XVIIIw. we Francji, wraz ze wstąpieniem na tron Ludwika XV. Król ten rządał aby w jego apartamentych co dzień rozpylać inne zapachy, a w czasie jego panowania perfumy zaczęły zastępować wodę i mydło. To wówczas zaczęto uprawiać specjalne typy roślin tylko pod produkcję perfum, wtedy też opracowano sposób masowej syntezy min. aromatów wanilii i kumaryny. Od tego czasu producenci perfum regularnie wytwarzają nowe zapachy. Od ciężkich wonii piżmowych po lekkie kwiatowe i świeże cytrusowe –  zawsze w zgodzie z obecnymi trendami. I choć dzisiaj każdy może sobie pozwolić chociaż na mały flakonik luksusowych perfum, niektóre z nich są tak drogie, że ich posiadanie wciąż stanowi przywilej najbogatszych elit. Oto lista 10 najdrożych na świecie perfum.

Perfum Clive Christian No. 1 Imperial Majesty1. Clive Christian No. 1 Imperial Majesty – ok. 1330 zł za 1 ml

W tym przypadku o kosmicznie wysokiej cenie perfumu przesądza nie ich zapach, a ekskluzywny wygląd. Flakonik zawierający 500ml perfum, którego wartość szacuje się na ok. 664 000 PLN, wykonano z francuskiego kryształu Baccarat, a pięciokaratowy diament osadzony na „kołnierzyku” z osiemnastokaratowego złota dodaje mu iście królewskiego splendoru. Ten drogocenny pojemniczek spoczywa w hebanowej kasetce wyściełanej aksamitem, zdobionej złotem i platyną. Wykonano tylko 10 takich flaszeczek, z których do dzisiaj zakupione zostały 3 sztuki. Główne nuty zapachowe tych niewiarygodnie drogich perfum to limonka, róża, jaśmin, ylang ylang, taitańska wanilia i indyjskie drzewo sandałowe.

2. Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes – ok. 735 zł za 1 ml

najdrozsze perfumy swiata baccaratTo perfumy firmy, która stworzyła flakonik dla opisanych wyżej najdroższych perfum świata. Firma Baccarat zajmująca się produkcją ekskluzywnych wyrobów kryształowych, pod koniec lat 90tych stworzyła również trzy limitowane zapachy. Les Larmes Sacrees de Thebes powstało wówczas tylko sześć sztuk, co jednocześnie czyni je najdroższymi z całego trio. Flakonik o kształcie piramidy, jak przystało na specjalizację firmy Baccarat, wykonany jest oczywiście z kryształu. Perfum ten ma kojarzyć się ze starożytnym Środkowym Wschodem i dlatego jego główne nuty zapachowe zo kadzidło i mirra.
Perfum Clive Christian No. 1 3. Clive Christian No. 1 – ok. 232 zł za 1 ml

Dla tych, którzy chcą pachnieć po królewsku, a przy tym nie roztrwonić swojej fortuny na jeden zakup, Clive Christian przygotował nieco tańszą wersję perfumu Imperial Majesty, która dostępna jest w regularnej sprzedaży. 30 ml perfum w kryształowym flakoniku z diamentem kosztuje ponad 17 500 PLN i aby je zakupić, z reguły należy wpisać się na listę oczekujących, bo 1000 rocznie wypuszczanych na rynek sztuk wyprzedaje się błyskawicznie. Zakupić można jeszcze tańszy flakonik tego zapachu, jednak o mniejszym stężeniu perfum ale za to o większej, 50 ml pojemności, wykonany również z kryształu ale już bez zdobiącego go diamentu, o nieco bardziej przyziemnej cenie ok. 2 800 PLN.

Perfum Hermes 24 Faubourg4. Hermes 24 Faubourg – ok. 162 zł za 1 ml

Perfum stworzony przez francuski dom mody Hermes International. Flakonik z kryształu St. Louis o płynnym, kwadratowym kształcie ma symbolizować ruch. Lekki, kwiatowy zapach zaprojektowany specjalnie dla kobiet utrzymuje się na ciele bardzo długo. O tak wysokiej cenie tego perfumu decyduje jego unikatowość – takich  flakoników z limitowanej edycji zostało wyprodukowanych tylko 1000 sztuk.

Perfum Coron Poivre

5. Caron Poivre – 108 zł za 1 ml

Zapach unisex – mogą go nosić zarówno mężczyźni jak i kobiety. Perfum ten zamknięty jest we flakoniku z czystego kryształu z wytwórni Baccarat, z enkrustowaną złotem szyjką. Na wyrafinowany, silny i agresywny zapach Poivre składają się nuty zapachowe min. goźdźików, czarnego i czerwonego pieprzu, cedru i drzewa sandałowego.

Perfum Jean Patou Joy6. Jean Patou Joy – 86 zł za 1 ml

Ten stworzony w 1936r. perfum został ogłoszony przez Fragrance Foundation (Fundację Zapachów) zapachem roku, pokonując w wyścigu o ten tytuł znacznie popularniejsze perumy Chanel No. 5 . Aromat Joy jest niezwykle silnie kwiatowy – do wytworzenia ok. 17ml perfumu potrzeba aż 336 róż i 10 000 kwiatów jaśminu.
Jar Bolt Of Lightening7. JAR Bolt of Lightning – 82 zł za 1 ml

Bolt of Lightning dosłownie znaczy uderzenie błyskawicy, ale nie jest to wcale oficjalna nazwa tego perfumu – zapach ten nie ma takowej, a jego nickname wziął się od umieszczonej na pudełku grafiki przedstawiającej błyskawicę. Tak ozdobione opakowanie nie jest przypadkiem – o perfumie mowi się, że pachnie jak powietrze tuż po uderzeniu piorunu. Twórca tego zapachu utrzymuje jego skład w wielkiej tajemnicy, ale znawcy doszukują się w nim nut czerwonych jagód, ostróżki, gałązek i świeżych liści.

Annick Goutal Eay Hadrien

8. Annick Goutal Eau d’Hadrien – 48 zł za 1 ml

Najsłynniejszy perfum stworzony przez francuską modelkę i utytułowaną pianistkę, Annick Goutal. Świeży, cytrusowy zapach, którego główne nuty tworzą cytryna sycylijska, madarynka, grejfrut, cyprus i ylang ylang, stworzony został zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W 2008r. Fragrance Foundation umieściła Eau d’Hadrien w swojej aleji perfumeryjnych sław.

Perfum Shalini9. Shalini – 44 zł za 1 ml

Kobiecy perfum stworzony przez Maurice Roucel, czyli ten sam nos, który stoi za zapachem Hermes 24 Faubourg. Shalini Kumar, dla której powstał ten perfum, chciała aby jego aromat przywoływał jej wspomnienia z dzieciństwa – zapach tuberozy i widok motyli w ogrodzie. Limitowana edycja flakonu z kryształu Lalique przypomina swoim kształtem właśnie motyle skrzydło. Shalini utrzymuje się na ciele bardzo długo, japierw uwalniając aromaty ylang ylang, kolendry, tuberozy, wanilii, drzewa sandałowego i piżma.

Perfum Chanel no. 510. Chanel No. 5 – 13 zł za 1 ml

Zamykający zestawienie 10 najdroższych perfum na świecie Chanel No. 5 jest z pewnością najbardziej rozpoznawalnym z całej dziesiątki. Stworzony w 1921r. przez Ernesta Beaux był pierwszym perfumem sygnowanym nazwą kreatora mody. Przez dekady wielokrotnie i przez różne źródła uznawany najlepszym perfumem świata, do dzisiaj jest jednym z ulubionych zapachów kobiet. Co kilkanaście lat zarówno sam flakonik jak i proporcje około 80 składników zapachowych perfum, z których główne stanowią jaśmin, róża stulistna, irys, ylang ylang, wanilia i ambra, są delikatnie zmienane, tak aby wpasować się lepiej w aktualne trendy epoki.

Używaliście kiedyś któregoś z tych najdroższych perfum na świecie ?

Top