Jesteś tutaj
Home > Lifestyle > 10 najpopularniejszych operacji plastycznych

10 najpopularniejszych operacji plastycznych

najpopularniejsze operacje plastyczne ranking

Jeśli nie jesteś zachwycony wyglądem, jaki widzisz w lustrze, to z pewnością nie jesteś w tym odczuciu osamotniony. Międzynarodowe statystyki wskazują na dynamiczny wzrost zabiegów i operacji plastycznych na całym świecie, w tym także w Polsce. Szacuje się, że wzrost ten sięga nawet 20% rocznie. Według ASPS , Amerykańskiego Sowarzyszenia Chirurgów Plastycznych, najwięcej operacji plastycznych na świecie przeprowadza się w USA, Brazylii i Meksyku. Poddają sie nim głownie kobiety, które stanowią aż 80% klientów kliknik chirurgii estetycznej. Ciekawi was, jakich korekt wyglądu dokonuje się obecnie najczęściej? Poniższa lista najpopularniejszych operacji plastycznych w roku 2014 rozwieje wszelkie wątpliwości (dane pochodzą z oficjalnego raportu ASPS i dotyczą operacji przeprowadzanych na terenie USA). Poniższy ranking nie obejmuje bezinwazyjnych zabiegów estetycznych takich jak. np. powiększanie ust kwasem hialuronowym czy mezoterapia igłowa.

1. Augumentacja

Augumentacja, czyli powiększanie piersi silikonowymi implantami. Kobiety decydujące się na tę operację plastyczną mogą nie tylko wybrać pożądany rozmiar piersi, ale także ich kształt. Choć augumentacja to operacja, której poddają się prawie tylko i wyłącznie kobiety, nie ulega wątpliwości, że to mężczyźni stają się głównym powodem skłaniającym panie do zdecydowania się na taki zabieg.2. Rhinoplastyka

Rhinoplastyka, znana szerzej jako plastyka nosa, to operacja zmieniająca kształt nosa, jego długość lub szerokość, lub modelująca tylko jego czubek lub tylko płatki nosowe. Popularność tej operacji wśród mężczyzn i kobiet jest porównywalna.

3. Liposukcja

Liposukcja, popularnie zwana jest odsysaniem tłuszczu. Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej usuwana jest za pomocą rurki wprowdzonej pod skórę pacjenta. Operacja ta jest najczęściej wykonywana na brzuchu, udach, biodrach i pośladkach.

4. Lifting powiek

Opadające powieki i tzw. worki pod oczami korygowane są poprzez usunięcie z nich nadmiaru tłuszczu, skóry, a nawet fragmentów mięśni. To głównie panie korzystają z tego typu zabiegu, chociaż ilość mężczyzn pragnących przywrócić blask swojemu spojrzeniu rośnie z roku na rok.

5. Lifting twarzy

Choć  lifting z angielskiego znaczy dokładnie podniesienie, to bardziej trafne byłoby tu określenie wygładzanie. Podczas takiego zabiegu usuwany jest nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z twarzy. W efekcie skóra wygląda na bardziej jędrną, rozświetloną i młodszą. Aż 90% osób decydyjących się na lifting twarzy to kobiety.6. Abdominoplastyka

operacja plastyczna brzucha abdominoplastyka

Abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha. Chociaż mięsień piwny to przypadłość nękająca mężczyzn, to jednak to kobiety znacznie częściej korygują swój brzuch operacyjnie, poprzez usunięcie z niego nadmiaru tłuszczu, skóry i zbliżenie mięśni.

7. Mastopeksja

Mastopeksja umożliwia kobietom walkę ze skutkami grawitacji. Operacja tapolegaj na uniesieniu obwisłych piersi i nadaniu im dawnego położenia i napięcia. Podczas zabiegu usuwa się nadmiar skóry, można wówczas także zmniejszyć otoczkę wokół sutka i nieco zmienić jego położenie.

8. Mikrodermabrazja

Skomplikowana nazwa w gruncie rzeczy prostego zabiegu. Mokrodermabrazja to peeling mechaniczny, który złuszcza zrogowaciały naskórek i poprawia funkcjonowanie skóry. Zabieg ten, który kiedyś wykonywany był tylko przez dermatologów, dzisiaj jest dostępny w większości kliknik urody.

9. Lifting szyi

Ta operacja plastyczna zbliżona jest do liftingu twarzy, z tą różnicą, że wykonywana jest jedynie na okolicach żuchwy i szyi. To najszybszy i najskóteczniejszy sposób na usunięcie tzw. drugiego podbródka i na przywrócenie twarzy ładnego, regularnego konturu.10. Lifting czoła

lifting czola operacje plastyczne

Chirurgiczne podniesienie opadających brwi, nadających twarzy smutny i zmęczony wygląd, oraz wygładzenie zmarszczek i bruzd na czole. Zabieg polega na podciągnięciu skóry oraz znajdujących sie pod nią tkanek i mięśni.

Niestety, w naszym kraju brakuje lokalnych statystyk, które pozwoliłyby stworzyć ranking najpopularniejszych operacji plastycznych w Polsce.

Top