Jesteś tutaj
Home > Lifestyle > 6 najciekawszych bransoletek z muliny

6 najciekawszych bransoletek z muliny

bransoletki z muliny jak bransoletki przyjazni

Moda na bransoletki przyjaźni rozpoczęła się w USA w latach 80tych ubiegłego wieku. Nie trzeba było długo czekać, aby dotarła i do Polski. Na przerwach w szkole, na ławkach przed blokiem – wszędzie widziało się wówczas dziewczynki wyplatające bransoletki z muliny, we wszystkich kolorach tęczy i w najbardziej skomplikowane wzory. Oprócz funkcji dekoracyjnej podobno pomagały także spełniać marzenia – wystarczyło tylko zamarzyć o czymś, gdy przyjaciel wiązał ją na naszym nadgarstku, i pod żadnym pozorem nigdy jej nie zdejmować samemu. Moment, gdy bransoletka sama się przerwie, miał być chwilą, w której spełni sie kiedyś wypowiedziane marzenie.

Dzisiaj, choć w dużo mniejszym stopniu, bransoletki z muliny wciąż cieszą się popularnością, i to nie tylko wśród nastolatków. Urozmaicenie klastycznych splotów metalowymi elementami, koralikami czy ćwiekami, zamieni kultową bransoletkę przyjaźni w modny detal, który doda charakteru i nowego blasku każdej stylizacji.

Poniżej znajduje się 6 pomysłów na najciekawsze bransoletki z muliny, dziecinnie proste do zrobienia samemu.

1. Klasyczna jodełka

bransoletka z muliny jodelka
zdjęcie: honestlywtf.com/diy/diy-friendship-bracelet

Klasyczny, nieśmiertelny wzór bransoletki z muliny, który nosił w latach 90tych chyba każdy nastolatek. Wykonanie takiej jodełki nie należy do najprostszych, ale kiedyś w każdej podstawówce była dziewczyna, która potrafiła taką ozdobę wykonać w czasie jednej przerwy, i to nawet z zamkniętymi oczami!

2. Bransoletka przyjaźni

bransoletka przyjazni z muliny
źródło: honestlywtf.com/diy/diy-heart-friendship-bracelet

Te słodkie serduszka to wariacja wyżej opisanego wzoru w jodełkę, dlatego okaże się całkiem łatwy do wyplatania zwłaszcza tym, którzy wcześniej opanowali ten podstawowy jodełkowy wzór. Mulinowa bransoletka w serduszka to jeden z najbardziej uroczych i szczerych symboli przyjaźni, jakie można komuś podarować.

3. Mulionwy warkocz

bransoletka z muliny warkocz
źródło: honestlywtf.com/diy/diy-braided-cuff

Bez wątpienia, to najbardziej eleganca spośród wszystkich mulinowych bransoletek w tym zestawieniu. Świetnie prezentuje się w stylizacjach casualowych, zwłaszcza z jeansami, ale doda wdzięku także romantycznemu outfitowi na randkę. Najtrudniejszym etapem przygotowania takiej ozdoby jest przekłucie jej metalowego elementu, a cała reszta to już bułka z masłem.


4. Makrama

bransoletka z muliny wezelki makrama
źródło: honestlywtf.com/diy/diy-macrame-bracelet

Splot tej bransoletki wygląda na bardzo skomplikowany, dlatego łatwość wykonania tej ozdoby zaskoczy wielu. Sekret tkwi w poznaniu jednej z podstatwowych technik makramy, czyli sztuki wiązania sznurków. Elegancji mulinowym węzełkom dodadzą wplecione w nie metalowe elementy – ich kolor i kształt ogranicza tylko wyobraźnia.

5. Owijana

bransoletki z muliny koraliki
źródło: honestlywtf.com/diy/diy-wrap-bracelet

Jeśli należysz do tych kobiet, które uważają, że im więcej bransoletek na nadgarstku, tym lepiej, to ten wzór jest stworzony dla ciebie! Ta wąziutka i delikatna bransoletka z muliny prezentuje się najpiękniej właśnie w grupie. Jej wykonanie jest tak łatwe, że w ciągu godziny zdołasz przygotować kilkanaście sztuk, które w oryginalny sposób ozdobią twoją rękę.

6. Z dodatkami

modne bransoletki z muliny
źródło: honestlywtf.com/diy/diy-embellished-friendship-bracelets

Jeśli nudzi cię klasyka, dodaj pazura swoim mulinowym bransoletkom nabijając je rockowymi ćwiekami, ozdób je eleganckimi kryształkami aby dodać im szyku, lub połącz je z metalowymi łańcuszkami, aby nadać im tam modnego w tym sezonie charakteru boho.

Którą z tych bransoletek z muliny planujecie zrobić? A może podobają wam się wszystkie?

Źródło zdjęć: www.honestlywtf.com

Top