‍Głównym problemem poprzednich wersji Counter-Strike było znalezienie drużyny i przeciwników na tym samym poziomie gry – system rankingowy CS:GO został zaprojektowany, aby rozwiązać ten problem. Pozwala graczom na bardziej wygodne, dłuższe, niezwykle ekscytujące mecze, a walka między drużynami staje się intensywną walką. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o rangach w CS:GO i systemie rankingowym, jak zdobyć pierwszą rangę oraz najnowszą dystrybucję rang w CS:GO.

Agedna:

 • Jakie są rangi w CS:GO?
 • Jak zdobyć swoją pierwszą rangę w CS:GO?
 • Jak działa system rankingowy w CS:GO
 • Rangi w CS:GO
 • Dystrybucja rang w CS:GO
 • Poziomy (rangi profilowe) w CS:GO

Jakie są rangi w CS:GO?

Prawie każda gra online ma system rankingowy, który pozwala odróżnić doświadczonego gracza od początkującego. W zależności od twoich umiejętności, ranga i tytuł gracza mogą się zmieniać. Jest to wskaźnik wydajności, który jest odpowiedzialny za wszystkie twoje umiejętności gry podczas gry. Twoja ranga w CS:GO jest wyświetlana pod twoją nazwą użytkownika w grze.

System rankingu CS:GO ma wiele praktycznych zastosowań, ale nadal jest pełen emocji i daje graczom dodatkowy powód do radości z ich postępów w grze.

Jak zdobyć swoją pierwszą rangę w CS:GO?

Teraz, kiedy wiesz o rangach i systemie rankingowym, prawdopodobnie chcesz zdobyć swoją pierwszą rangę. Więc jak to zrobić?

Ranga w CS:GO jest wskaźnikiem twoich umiejętności w grze, nie możesz jej zdobyć nie robiąc nic. Musisz wygrać 10 meczów rankingowych, aby zdobyć swoją pierwszą rangę. Będziesz mógł zagrać tylko 2 mecze dziennie. To pomoże określić poziom twoich umiejętności. Po 10 wygranych zostaniesz przypisany do jednej z 18 rang w zależności od wyników twoich meczów. Od tego momentu będziesz miał do dyspozycji nieograniczoną liczbę meczów.

Jedyne, czego nigdy nie powinieneś zapominać, to że możesz grać tylko z graczami, którzy mają rangę o pięć stopni wyższą lub niższą niż twoja, z wyjątkiem zespołu składającego się z pięciu graczy.

Po tym jesteś oficjalnie rankowany i możesz rozpocząć swoją podróż po drabinie w CS:GO.

Jak działa system rankingowy w CS:GO

Głównie system rankingowy CS:GO zależy bezpośrednio od wygranych i przegranych w meczach rankingowych. Jeśli mecze są wygrywane, ranking wzrasta, a ty dostajesz wyższą rangę. Jeśli są przegrane, to ranking odpowiednio spada, a jest szansa na obniżenie obecnej rangi.

CS:GO korzysta z modyfikowanego systemu Glicko-2. Oba systemy zostały pierwotnie opracowane do określania umiejętności w grach takich jak szachy czy Go, ale zostały zmodyfikowane, aby działać z strzelankami online i innymi grami, a mianowicie system Glicko-2 używany w CS:GO priorytetyzuje grę zespołową i sukces nad grą indywidualną przy określaniu rangi.

W praktycznych warunkach gry oznacza to, że bycie najlepszym strzelcem w złym zespole lub niesienie złego zespołu wpływa na twoją rangę mniej niż bycie w zwycięskim, zrównoważonym zespole. Dotyczy to nawet, jeśli twoje statystyki osobiste są niższe w tych grach.

Valve stwierdza, że algorytm CS:GO ocenia pulę umiejętności gracza na podstawie jego wpływu na rundę i czy jego drużyna wygrywa rundę.

Oczywiście, aby zapobiec „manipulacji” systemem rankingowym, numeryczne wartości tego systemu są ukryte. Ale dzięki eksperymentom i obserwacjom większość graczy uważa, że system przykłada dużą wagę do gry zespołowej.

W praktycznych warunkach oznacza to, że zebranie zrównoważonej drużyny 5 osób, która dobrze się komunikuje, pomoże ci szybciej awansować w rankingu, niż bycie najlepszym graczem w drużynie początkujących.

Odkryj świat darmowych skórek CS:GO i poznaj różne możliwości, które oferują przedmioty w grze bez kosztów, śledząc nasz artykuł ze wszystkimi legalnymi sposobami jak zdobyć darmowe skórki CS:GO.

Rangi w CS:GO

CS:GO ma 18 rang. Aby osiągnąć najwyższą rangę, musisz przejść trudną drogę, ale nic nie jest niemożliwe na drodze do twojego celu. Oto lista wszystkich rang w CS:GO w kolejności:

 1. Silver I (S1)
 2. Silver 2 CSGO (S2)
 3. Silver III (S3)
 4. Silver IV (S4)
 5. Silver Elite (SE)
 6. Silver Elite Master (SEM)
 7. Gold Nova I (GN1)
 8. Gold Nova II (GN2)
 9. Gold Nova III (GN3)
 10. Gold Nova Master (GNM)
 11. Master Guardian I (MG1)
 12. Master Guardian II (MG2)
 13. Master Guardian Elite (MGE)
 14. Distinguished Master Guardian CSGO (DMG)
 15. Legendary Eagle (LE)
 16. Legendary Eagle Master (LEM CSGO)
 17. Supreme Master First Class (SMFC)
 18. Global Elite CSGO (GE)

Dystrybucja rang w CS:GO

Jak wiesz, droga do Global Elite jest wyzwaniem, ale między Silver a Global Elite jest wiele różnych rang csgo. Na poniższych infografikach można zobaczyć średnią dystrybucję rang w CS:GO w 2023 roku. Wskaźniki ciągle się zmieniają, więc będziemy aktualizować dane tak często, jak będziemy mieli takie informacje.

Poziomy (rangi profilowe) w CS:GO

Rangi profilowe CS:GO, czyli poziomy, są statusami gracza, które pokazują, ile czasu gracz spędził w grze. Każdy gracz widzi rangę profilu w głównym menu nad rangą w CS:GO, jednak nie wszyscy zwracają na nią uwagę. Doświadczenie (XP) jest przyznawane na koniec meczu, więc jeśli gracz opuści mecz przed jego zakończeniem, straci wszystko zgromadzone doświadczenie.

Jest łącznie 40 rang profilowych. Po osiągnięciu rangi 40, gracz może zresetować rangę do 1 i zdobyć specjalny Medal Służby. Każdego roku masz szansę zdobyć nowe, aktualizowane medale i uzupełnić swoją kolekcję.

Ten system nie daje ci żadnej przewagi nad innymi graczami, jednak musisz mieć Prywatną Rangę 2, aby być uprawnionym do gry rankingowej. Pierwsze rangi są dość trudne do zdobycia, ponieważ początkujący gracze nadal nie mają wystarczająco dużo doświadczenia i umiejętności gry, aby zdobyć wymaganą ilość XP. Jednak można to zrealizować, jeśli spędzisz wystarczająco dużo czasu na graniu w grę i zrozumieniu jej mechaniki.

Udostępnij