Jesteś tutaj
Home > Świat > 10 najdziwniejszych rekordów Guinnessa

10 najdziwniejszych rekordów Guinnessa

dziwne smieszne rekordy guinnessa

Dla wielu ludzi pojawienie się w Księdze Rekordów Guinnessa jest największym marzeniem, nie brak też takich, którzy z wymyślania i ustanawiania coraz to dziwaczniejszych rekordów uczynili swój sposób na życie. Wydawana od 1955 roku księga co sezon wzbogaca się o dziesiątki nowych, niewiarygodnych, nierzadko śmiesznych , a nawet mrożących krew w żyłach rekordów.  Dzisiaj już mało kto ekscytuje się tak klasycznymi pozycjami w księdze jak najwyższy czy najniższy człowiek świata – dzsiaj największe zainteresowanie wzbudza wszystko to, co dziwaczne, nietypowe i śmieszne. I właśnie tylko takie pozycje znajdują się na naszej subiektywnej liście 10 najdziwniejszych rekordów Guinessa.

1.Tryśnięcie mlekiem z oka na największą odległość

najdziwniejsze rekordy guinnessa tryskanie mlekiem

Brzmi nieprawdopodobnie, ale taki rekord rzeczywiście został ustanowiony w Turcji w 2004r. Ilker Yilmaz najpierw wlał  sobie mleko do nosa, a następnie wytrysnął je na odległość 279,5 cm . Zwycięzcy naszego rankingu najdziwniejszych rekordów Guinnessa przyznajemy  także tytuł najbardziej obrzydliwego rekordu.

2. Największy samolot zjedzony przez człowieka

najdziwniejsze rekordy guinnessa cessna

Michel Lotito słyne ze zjadania materiałów, które są nie do przełknięcia dla innych śmiertelników. Szkło, metal, a nawet całe żarówki to dla Michela bułka z masłem. W latach 90tych ten niezwykły wybryk natury rozpoczął trwającą prawie dwa lata konsumpcję Cessny 150. Normalne przetrwanie kawałków całego samolotu Michel zawdzięcza niezwykle mocnym zębom i grubej wyściółce żołądka.3. Skok z największej wysokości do najpłytszego basenu

najdziwniejsze rekordy guinnessa nurkowanie

Rekord ten należy obecnie do Darrena Taylora, który skacząc z blisko 11 metrowej wysokości zanurkował w basenie o głębokości zaledwie 30,5 cm ! Fakt, że Taylor nie przypłacił realizacji tego szalonego pomysłu życiem zawdzięcza zapewne swojemu długoletniemu doświadczeniu jako profesjonalny nurek.  Ten mrożący krew w żyłach skok był dwunastym z kolei rekordem Guinessa tego pana.

4. Najszybsza muszla klozetowa

dziwne rekordy guinnessa toaleta

Jej konstruktor,  hydraulik i wynalazca Colin Furze, znalazł się już wcześniej w Księdze Guinnessa z równie dziwacznymi rekordami, jako konstruktor największego ogniska i najdłuższego motoru. Maksymalna prędkość pędzącej toalety to 88,5 km/h, a co najciekawsze, w czasie jazdy można w niej spuszczać wodę!

5. Najwięcej fajerwerków odpalonych  z ciała

najdziwniejsze rekordy guinnessa fajerwerki

Życiową misją Todda DeFazio stało się pobicie i ustanowienie tak wielu rekordów Guinessa jak tylko możliwe. Jeden z najdziwniejszych wyczynów, dzięki któremu DeFazzio ponownie został wpisany do swojej ulubionej księgi, to  przymocowanie do swoich kończyn, torsu i głowy  a następnie odpalenie 15 fajerwerków.  Najdziwniejsze, że ten szaleniec nie odniósł przy tym nawet najmniejszych obrażeń ciała.

6. Najwięcej butelek na kapsle otworzonych czołem

najdziwniejsze rekordy guinnessa kapsle

Butelki zazwyczaj otwiera się otwieraczem, ale Ahmed Tafzi z Niemiec udowodnił, że można to robić także czołem! Usunięcie z butelek w ten spektakularny sposób ponad tuzina kapsli zapewniło Ahmedowi wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.  Sami lepiej nie próbujcie powtórzyć jego sukcesu, może się to skończyć naprawdę tragicznie.

7. Najwięcej słomek do napojów włożonych w usta

najdziwniejsze rekordy guinnessa slomki

Do grona szaleńców za wszelką cenę chcących znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa należy Simon Elmore. Brytyjczyk zdołał bez pomocy rąk umieścić w swoich ustach aż 400 słomek do napojów. Może nie jest to wyczyn godny pozazdroszczenia, ale wystarczył aby Simon mógł spełnić swpje marzenie o 5 minutach sławy.8. Słowne odliczanie do miliona na piśmie

najdziwniejsze rekordy guinnessa liczby

Co kryje się pod tak skomplikowaną nazwą rekordu? Les Stewart z Australii zapisał na papierze wszystkie liczby od 1 do 1000 000, używając słów, a nie cyfr. Co więcej, Stewart podczas pisania używał tylko jednego palca. Pracę nad tym przedziwnym projektem rozpoczął w 1982r., a ukończył go w 1998r.! Do osiągnięcia celu zużył aż siedmiu maszyn do pisania i blisko dwadzieścia tysięcy kartek.

9. Najwięcej założonych t-shirtów

dziwne rekordy guinnessa tshirt

To nie tylko jeden z najdziwniejszych rekordów Guinnessa, ale również tych najczęściej bitych. Obecnie należy on do Sanatha Bandara, młodego mężczyzny ze Sri Lanki, który założył na siebie jednocześnie aż 257 t-shirtów, jednak ze względu na popularność tego wyzwania, pewnie nie będzie mu dane cieszyć się tym rekordem zbyt długo.

10. Największy kod QR

najdziwniejsze rekordy guinnessa kod

Rodzina Kraay z Kanady przeniosła cyfrowy kod QR na swoje pole kukurydzy, tworząc niesamowity zielony labirynt. Rekordowy kod ma powierzchnię blisko 29 m kwadratowych i jest widoczny nawet w Google Maps, skąd został ściągnięty i udostępniony w mediach społecznościowych setki tysięcy razy.

Który z tych dziwnych rekordów Guinnessa zaskoczył Was najbardziej?

Top