Jesteś tutaj
Home > Partnerstwo > TOP 5 naukowych wskazówek, jak być bardziej atrakcyjną

TOP 5 naukowych wskazówek, jak być bardziej atrakcyjną

jak-byc-atrakcyjna-porady

Nie będziemy nikogo oszukiwać  – nie ma niezawodnego sposobu, który zapewni kobiecie zdobycie każdego faceta. Są natomiast skuteczne, i do tego potwierdzone naukowo, sposoby na zwiększenie kobiecej atrakcyjności. Szereg przeprowadzonych na całym świecie badań jednoznacznie wskazał, co w kobietach najskuteczniej przyciąga męskie spojrzenia oraz jakie triki sprawiają, że kobieta wydaje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak być atrakcyjną , zwiększyć swój seksapil i przyciągnąć do siebie mężczyzn, poniższy tekst dostarczy ci odpowiedzi popartych wynikami badań naukowych.

1. Załóż buty na obcasie

jak-byc-atrakcyjna-szpilki

Według wyników badań przeprowadzonych przez doktora Nicolasa Guéguena z francuskiego Uniwerystetu Południowej Bretanii, wysokość obcasów ma znaczący wpływ na atrakcyjność kobiety. Seria eksperymentów społecznych pod przewodnictwem naukowca wykazała, że mężczyźni są bardziej skłonni do pomocy kobietom ubranym w wysokie obcasy – co ciekawe, chęć niesienia pomocy wzrasta wprost proporcjonalnie do wzrostu wysokości obcasa. Inny z tej serii eksperymentów wykazał, że mężczyźni znacznie łatwiej i bardziej spontanicznie podejmują decyzję o podejściu do kobiety i rozpoczęciu z nią konwersacji wtedy, gdy ma ona na nogach szpilki.

Wniosek: Wysokie obcasy nie tylko skutecznie podkręcą twój seksapil , ale także dodadzą odwagi mężczyznom. Jeśli wybierasz się na „polowanie”, koniecznie załóż szpilki – dasz tym sygnał potencjalnym adoratorom, że masz ochotę na flirt. Wysmuklające nogi obcasy ułatwią ci też funkcjonowanie w miejscu pracy – sprawią, że koledzy przeciwnej płci zawsze będą chętni do niesienia ci pomocy.


2. Ubierz coś czerwonego

jak-byc-atrakcyjna-czerwona-sukienka

Od czerwonej ochry używanej podczas starożytnych rytuałów, po dzisiejsze dzielnice czerwonych latarni i czerwone serduszka w Walentynki – czerwień od tysięcy lat łączona jest z miłością i namiętnością w wielu kręgach kulturowych całego świata. Naukowcy z Amerykańskiego Instytutu Psychologicznego udowodnili nawet, jak wielki wpływ ma ta barwa na postrzeganie atrakcyjności kobiet. Podczas jednego z eksperymentów psychologicznych mężczyznom zaprezentowano zdjęcia kobiet umieszczone w ramkach o różnych kolorach, podczas innego eksperymentu pokazano im zdjęcia, na których były te same kobiety, ale w cyfrowo zmienionych kolorach bluzek. Badanie jednoznacznie wykazało, że zdjęcia kobiet w czerwonych ramkach lub czerwonych bluzkach były ocenianie przez mężczyzn jako bardziej atrakcyjne i pożądane niż te same kobiety ukazane w ramkach lub bluzkach o innym kolorze. Ponadto, mężczyźni deklarowali chęć wydania większego budżetu na randkę z kobietami, przy których zdjęciach pojawiała się czerwona barwa. Co ciekawe, badany kolor nie sprawił, że mężczyźni postrzegali kobiety jako bardziej sympatyczne, miłe czy inteligentne – miał on wpływ tylko na postrzeganie atrakcyjności.

Wniosek: Jeśli jesteś w trakcie aktywnego poszkiwania faceta swoich marzeń, lub gdy po prostu masz ochotę atrakcyjnie wyglądać, koniecznie uzupełnij swój look jakimś czerwonym elementem. Z pewnością czerwona sukienka będzie najbardziej efektywna, ale również bardziej dyskretny element garderoby, np. naszynik czy buty, skutecznie przyciągnie męskie spojrzenia. Niestety, kolor ten raczej nie pomoże ci w poderwaniu intelektualisty.

3. Używaj perfum

jak-byc-atrakcyjna-perfumy

Perfumowanie ciała nie jest ani wynalazkiem współczesnego świata ani też nie jest przypisane tylko naszej, zachodniej kulturze, gdyż według historycznych źródeł już od czasów starożytnego Egiptu ludzie często modyfikowali zapach swojego ciała poprzez nakładanie nań przeróżnych substancji. W dzisiejszych czasach dobre perfumy są ważnym dopełnieniem naszego wizerunku, a także, co ostatnio udowodnili naukowcy, zwiększają wizualną atrakcyjność kobiet. Podczas badania przeprowadzonego przez Monell Chemical Senses Center na zlecenie firmy Unilever, grupa młodych (lecz pełnoletnich) osób została poproszona o ocenę atrakcyjności i wieku kobiet oglądanych na fotografiach.  Podczas prezentacji zdjęć do pomieszczenia, w którym znajdowały się osoby badane, wpuszczano różne zapachy. Były wśród nich tak nieprzyjemne jak odor rybny i przyjemne jak olejek różany. Eksperyment wykazał, że podczas wydzielania miłego zapachu kobiece twarze były oceniane jako bardziej atrakcyjne, niż gdy prezentacji zdjęć towarzyszył brzydki zapach. Co ciekawe, badanie nie wykazało żadnej zależności między oceną wieku kobiet a zapachem.

Wniosek: Jeśli chcesz zwiększyć swoją atrakcyjność, otocz swoje ciało mgiełką miłego zapachu. Możesz użyć drogich perfum lub po prostu perfumowanego balsamu do ciała czy zwykłego dezodorantu – ważne, aby twoje ciało otaczała przyjemna woń. Pamiętaj też, że pochodzący od ciebie niemiły zapach dużo odejmie ci w oczach mężczyzn, nawet jeśli będziesz miała na sobie najbardziej seksowną kreację.

4. Pomaluj usta

jak-byc-atrakcyjna-usta

Jeśli chcesz przyciągnąć i zatrzymać na sobie spojrzenia mężczyzn, nie trudź się zalotnym trzepotaniem rzęs, bo to wcale nie oczy przyciągają przy pierwszym spotkaniu największą uwagę płci przeciwnej .  Naukowcy z uniwersytetu w Manchesterze zbadali na czym skupia się wzrok mężczyzn w ciągu 10 sekund tuż po spotkaniu danej kobiety po raz pierwszy. Wyniki  nie pozostawiły wątpliwości – mężczyźni wpatrywali się w kobiece usta przez ponad połowę tego czasu, czyli średnio przez 7 sekund, co jednoznacznie potwierdziło, że usta są dla nich najbardziej atrakcyjną częścią kobiecej twarzy. Badania wykazały także, że postrzeganie atrakcyjności kobiety zależy także od koloru użytej przezeń szminki  –  najdłuższą uwagę otrzymały wargi pomalowane na czerwono, które przyciągnęły męski wzrok na 7,3 sekundy, a na wargi różowe patrzono średnio o 0,6 sekundy krócej. Co ciekawe, gdy usta nie były w ogóle pomalowane, mężczyźni patrzyli na nie tylko 2,2 sekundy, czyli blisko trzy razy krócej.  Chociaż badanie potwierdziło także, że mężczyźni preferują pełne usta, to eksperyment wykazał jednocześnie, że po nałożeniu szminki wąskie usta stają się w oczach mężczyzn aż o 40% bardziej atrakcyjne, niż niepomalowane.

Wniosek: Nie przejmuj się, jeśli nie masz ust jak Angelina Jolie – po prostu pomaluj je różową, lub jeszcze lepiej, czerwoną pomadką, a mężczyźni z pewnością nie oderwą od nich oczu.


5. Podkreśl talię i biodra

jak-byc-atrakcyjna-talia-klepsydra

Jeśli zastanawiasz się, jak podkreślić swoją atrakcyjność ubiorem, naukowcy z Uniwerystetu Wiktorii w Nowej Zelandii mają dla ciebie cenną wskazówkę. Podczas eksperymentu psychologicznego pokazali oni mężczyznom kilka zdjęć tej samej kobiety, jednak z komputerowo zmodyfikowanymi proporcjami ciała. W znacznej większości przypadków wzrok mężczyzn padał najpierw na piersi lub talię kobiety, z czego to właśnie na piersi badani mężczyźni patrzyli najdłużej. Co ciekawe, na ocenę atrakcyjności tej części ciała nie miał wpływu stosunek obwodu bioder do obwodu talii – przy różnych proporcjach tych partii ciała piersi przyciągały wzrok w niezmienny sposób. Badania wykazały także, że figura w kształcie klepsydry, czyli z wyraźnym wcięciem w talii, jest najbardziej pociągająca dla płci przeciwnej i to bez względu na rozmiar piersi.

Wniosek: Jeśli chcesz być atrakcyjną dla mężczyzn, koniecznie uzupełnij swoją garderobę o kilka opinających ciało sukienek, które wyraźnie zaznaczą talię i podkreślą krągłość bioder – i nie przejmuj się, jeśli masz troszkę za dużo lub za mało tu i ówdzie, bo to przy takiej kreacji nie będzie miało dla facetów żadnego znaczenia. Nie zapomnij też zadbać o swój dekolt, bo to właśnie tam najpierw ląduje wzrok większości mężczyzn, gdy widzą cię po raz pierwszy.

Macie jakieś własne sprawdzone triki i wskazówki, jak być atrakcyjną, którymi chciałybyście podzielić się z innymi czytelniczkami?

Top