Jesteś tutaj
Home > Lifestyle > 5 najpopularniejszych blogerek modowych świata

5 najpopularniejszych blogerek modowych świata

najlepsze blogerki modowe swiata ranking

Minęła już prawie dekada od czasu pojawienia się pierwszych blogów modowych. Przez te dziesięć lat szafiarki wypracowały sobie stabilne miejsce w modowym establishmencie – dzisiaj zasiadają w pierwszych rzędach pokazów kolekcji największych projektantów, biorą udział w wielkich kampaniach reklamowych i pojawiają się na okładkach kolorowych magazynów. Te, które odniosły w branży największy sukces, same stały się marką, na której zarabiają miliony dolarów.

Najpopularniejszy portal modowy świata,  Fashionista.com , ogłosił właśnie listę najbardziej wpływowych blogerek modowych 2016 roku. Biorąc pod uwagę kilka faktorów, min. statystyki odwiedzin blogów i ilość fanów w mediach społecznościowych, popularność wśród reklamodawców i zainteresowanie ze strony największych marek w branży, wyłoniono ostatecznie dwadzieścia najgorętszych nazwisk modowej blogosfery – my skupimy się na bliższym przedstawieniu blogerek, które uplasowały się na pięciu pierwszych pozycjach tego rankingu.

Oto 5 najpopularniejszych blogerek modowych bieżącego roku według redaktorów portalu Fashionista.

1. Chiara Ferragni – blog The Blonde Salad

blogi modowe chiara ferragi the blonde salad

29 letnia Włoszka, obecnie zamieszkująca  Los Angeles, już drugi rok z rzędu zdobywa zaszczytny tytuł najbardziej wpływowej blogerki modowej świata.  Chiara Ferragni rozpoczęła pisanie bloga pod koniec 2009r. Dwa lata później The Blonde Salad miał już 12 milionów wyświetleń miesięcznie, a Chiara została ogłoszona przez magazyn Teen Vogue najpopularniejszą wschodzącą blogerką.  Dzisiaj Chiarę Ferragni obserwuje ponad 5,6 miliona osób na Instagramie i 1,2 użytkowników Faceboooka. Największą część dochodów blogerki stanowią obecnie wpływy z jej własnej linii obuwia, Chiara Ferragni Collection, która sprzedawana jest w 300 sklepach na całym świecie i która w zeszłym roku przyniosła wpływy w wysokości 10 milionów USD.  W tym roku wystartował oficjalny sklep internetowy marki, a wkrótce Chiara ma otworzyć w Mediolanie swój pierwszy butik. Ferragni, becnie najlepsza blogerka modowa, współpracowała dotychczas z takimi znanymi markami świata mody jak  Christian Dior, Louis Vuitton, Max Mara, Chanel, Tommy Hilfiger, Guess, jest również obecną ambasadorką marki Pantene.

2. Aimee Song – blog Song Of Style

blogi modowe aimee song of style

To chyba jedyna z blogerek modowych w tym zestawieniu, która poza prowadzeniem bloga pracuje także w swoim wyuczonym zawodzie. Aimee Song, 29 latka z Kalifornii jest dyplomowaną projektantką wnętrz, prowadzącą prężnie działającą firmę w tej branży. Aimee znacznie bardziej rozpoznawalna jest jednak jako autorka bloga modowego Song of Style, na którym prezentuje swoje oryginalne stylizacje o kalifornijskim charakterze. Aimee niedawno wypuściła na rynek autorską mini-kolekcję ubrań i biżuterii.

3. Kristina Bazan – blog Kayture

blogi modowe kristina bazan kayture

Kristina Bazan urodziła się w 1993r. w Mińsku na Białorusi, niedługo później emigrowała wraz z rodziną do USA, by ostatecznie osiąść w Szwajcarii, gdzie mieszka do dzisiaj. W 2011r. wraz ze swoim partnerem założyła bloga Kayture, który wśród innych wyróżnia się pięknie edytowanymi fotografiami.  Kristina Bazan może pochwalić się największą ilością facebookowych fanów wśród wszystkich blogerek modowych – ma ich ponad 2 miliony. Uroda Kristiny i jej wyczucie szyku docenianie jest przez największe domy mody, wśród nich  Dior, Balmain, Louis Vuitton  czy Valentino, które chętnie nawiązują współpracę z młodą blogerką. Największym sukcesem komercyjnym autorki jednego z najpopularniejszych blogów modowych świata był jak do tej pory kontrakt z marą L’Oreal Paris, który rzekomo opiewał na sumę dolarów amerykańskich zapisaną siedmioma cyframi.

4. Julia Engel, – blog Gal Meets Glam

blogi modowe julia engel gal meets glam

Julia założyła bloga w 2011r., będąc jeszcze na studiach. Pewnie nie przypuszczała wtedy, że dwa lata później prowadzenie bloga stanie się dla niej pracą na pełen etat. Gal Meets Glam jest chyba najbardziej lifestyle’wym blogiem spośród wszystkich w  tym rankingu – znajduje się na nim wszystko od mody i urody po podróże i dekoracje wnętrz. Niezwykle kobiecy i elegancki styl  blogerki zjednał jej rzesze wiernych fanów. Zdjęcia na bloga od samego początku robił wówczas jeszcze chłopak, a teraz już mąż Julii.

5. Wendy Nguyen – blog Wendy’s Lookbook

blogi modowe wendy nguyen wendys lookbook

Na miejscu zamykającym ranking pięciu najbardziej wpływowych blogerek modowych znajduje się pochodząca z miasta aniołów Wendy Nguyen. Jej kanał na Youtube subskrybuje już ponad 650 tysięcy internautów – żadna z jej koleżanek po fachu nawet nie zbliżyła się do takiego wyniku.  Filmik, w którym Wendy pokazała 25 sposobów wiązania apaszki, został obejrzany ponad 35,5 milionów razy! Na swoim blogu Wendy’s Lookbook szafiarka skupia się tylko na prezentowaniu stylizacji  – w przeciwieństwie do obecnie panującego trendu wśród autorów blogów modowych, Wendy  nie rozbudowuje swojej strony o żadne sekcje lifestyle’owe.

Należycie do fanów któregoś z tych najlepszych blogów modowych świata?

Top