Jesteś tutaj
Home > Kulinaria > 10 najlepszych naturalnych afrodyzjaków

10 najlepszych naturalnych afrodyzjaków

naturalne afrodyzjaki

Afrodyzjaki to substancje, które wspomagają pożądanie i apetyt na figle. Oprócz tych chemicznych, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia, istnieje wiele naturalnych afrodyzjaków, które z łatwością zdobędziesz za kilka złotych nawet w pobliskim warzywniaku.

O afrodyzjakach często mówi się, że działają tylko wtedy, gdy się uwierzy w ich moc. Uczeni kanadyjscy z University of Guelph w Ontario po wielu analizach różnorodnych substancji pochodzenia zwierzęcego i roślinnego udowodnili jednak, że niektóre z nich rzeczywiście mają pozytwny wpływ na popęd seksualny.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, czy afrodyzjaki naprawdę działają, przejrzyj poniższą listę najlepszych naturalnych afordyzjaków, sprawdź, które z nich masz w lodówce, skosztuj ich razem ze swoją drugą połówką i przekonaj się sam!

<< KLIKNIJ I PRZETESTUJ NAJSKUTECZNIEJSZY ZIOLOWY AFRODYZJAK >>

Naturalny afrodyzjak - korzen zen szenia1. Korzeń żeń-szenia

Podczas kilku testów przeprowadzonych na mężczyznach  efektywnie zwalczył zaburzenia erekcji, chociaż w mniejszym stopniu niż Viagra, a u obu płci zwiększył pożądanie i podniecenie. Żeń-szeń bezsprzecznie zasłużył na miano najlepszego naturalnego afrodyzjaku.

Naturalny afrodyzjak - ostrygi2. Ostrygi

Jedne z najbardziej znanych naturalnych afrodyzjaków, również ze względu na swój pobudzający fantazję kształt kojarzący się z kobiecymi organami płciowymi. Najnowsze badania wykazały, że ostrygi zawierają aminokwasy pobudzające produkcję hormonów podwyższających libido.

Naturalny afrodyzjak - czekolada3. Czekolada

Swoim smakiem i aromatem stymuluje nasze zmysły, a ciemna czekolada dodatkowo podnosi poziom dopaminy, która wywołuje uczucie przyjemności i zadowolenia. Ten naturalny afrodyzjak ma niestety jedną wielką wadę – jest bardzo kaloryczny.

Naturalny afrodyzjak - banany4. Banany

Ich falliczny kształt sprawia, że są to najczęściej kojarzone z seksem owoce. Na tym jednak nie kończy się ich rola jako afrodyzjaków – banany zawierają także bromelinę, enzym, który zwiększa produkcję testosteronu, a znajdujący się w nich potas i witamina B podnoszą nasz poziom energii.Naturalny afrodyzjak - miód
5. Miód

Od czasów starożytnych przypisuje się mu magiczne właściwości i uważa za symbol płodności – nie od parady swoją nazwę wziął od niego miesiąc miodowy. Ponadto miód zwiera bor, który reguluje poziom estrohenu i testosteronu i zapewnia naturalny zastrzyk energii.

Naturalny afrodyzjak - arbuz6. Arbuz

Ten “król likopenu”, czyli naturalnego przeciwutleniacza według niektórych naukowców ma działanie podobne do Viagry, a poza tym odpręża naczynia krwionośne, czym poprawia krążenie krwi.

Naturalny afrodyzjak - truskawki7. Truskawki

Najczęściej obecny w grach wstępnych owoc i najczęściej występujący w filmach naturalny afrodyzjak. Ten pełen witaminy C deser kochanków pomga krwi napływać do wszystkich części ciała.

Naturalny afrodyzjak - granat8. Granaty

Te czerwone rubiny zamknięte w różanej łusce pełne są antyoksydantów i likopenu wspomagających prawidłowe krążenie krwi. Klinika chorób męskich w Kalifornii udowodniła w jednym ze swoich badań, że sok z granatów wpływa pozytywnie na problemy z erekcją.

Naturalny afrodyzjak - orzeszki piniowe9. Orzeszki piniowe

Nasiona sosny pełne są energentyzującego cynku, który odpowiada za zachowanie odpowiedniego apetytu na seks. Zaserwuj na romantyczną kolację pesto z bazylii, oliwy z oliwek i orzeszków pinii, a jej finał napewno cię nie zawiedzie.

Naturalny afrodyzjak - bita śmietana10. Bita śmietana

Bomba kaloryczna w postaci lekkiej jak powietrze chmurki. Nie udowodniono jeszcze, że bita śmietana podnosi nasze libido, ale konsumowanie jej we dwoje, najlepiej z truskawkami lub w wersji na gorąco ,prosto z ciała kochanka, napewno pobudzi nasze zmysły.

A Wy, weryfikowaliście kiedyś w praktyce wyniki badań naukowców? Czy któreś z tych najlepszych naturalnych afrodyzjaków zagościły na dobre w waszym menu na romantyczne wieczory?

 

Top