Jesteś tutaj
Home > Technologia > Gry i aplikacje > 10 najpopularniejszych pokemonów

10 najpopularniejszych pokemonów

najlepsze pokemony ranking

Pokemony, czyli kieszonkowe potwory, zostały stworzone w 1996r. przez Japończyka Satoshiego Tajiri. Ich przygody początkowo zostałe wydane przez firmę Nintendo jako gra na popularnego gameboy’a, jednak tuż po zawrotnym sukcesie, jaki odniosła gra, świat pokemonów został zaadoptowany także do telewizyjnej serii anime, filmów i mangi. Szaleństwo na punkcie kieszonkowych potworów szybko rozprzestrzeniło się poza Kraj Kwitącej Wiśni i ogarnęło niemal cały glob. Po dwóch dekadach od czasu pojawienia się pierwszego pokemona firma Nintendo wypuściła na rynek grę Pokemon Go, dostępną za darmo na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS. Jeszcze w miesiącu swojej premiery gra ta stała się największym komercyjnym sukcesem firmy, w ekspresowym tempie przekraczając niewyobrażalną liczbę 100 milionów pobrań z Google Play.

Wszystkim odsłonom prezentującym świat pokemonów, czy to grom, filmom czy komiksom, wspólna jest idea łapania, trenowania i walki. W mandze i anime głównym trenerem jest Ash Ketchum, natomiast w grach jego rolę przejmują gracze, którzy jako trenerzy pokemonów mają dwa główne cele: złapać wszystkie typy pokemonów znajdujących się w regionie, w którym toczy się gra, a następnie wytrenować je tak, aby wygrały w bitwie z drużyną kieszonkowych potworów stworzoną przez innego trenera.

Jeśli tak jak miliony graczy na całym świecie i wy chcielibyście spróbować swoich sił w trenowaniu tych małych, kolorowych potworków, zachęcamy was do zapoznania się najpierw z naszym zestawieniem najlepszych pokemonów, który z pewnością pomoże Wam odnieść trenerskie sukcesy. Nie jest to jednak ranking pokemonów pod względem ich siły i atrybutów, a pod względem popularności, jaką cieszą się wśród swoich fanów.

1. Pikachu

najlepsze pokemony pikachuNa czele listy ulubionych pokemonów nie może stać nikt inny, tylko on jeden – żółciutki Pikachu, kultowy już element japońskiej popkultury. Od kiedy w 1997r. pojawiło się anime z Pikachu i jego tenerem, Ashem Kechumem w rolach głównych, ten uśmiechnięty gryzoń z naelektryzowanym ogonkiem stał się główną maskotką kieszonkowych potworów i najbardziej rozpoznawalnym na świecie pokemonem. Pikachu już od blisko dwóch dekad zabawia fanów i graczy swoim słodziutkim pyszczkiem i elektrycznymi atakami, dzielnie brnąc przez wszystkie regiony gier i mangi oraz walcząc zażarcie z nikczemnym Zespołem R. Nie każdy jednak wie, że Pikachu nie zawsze był takim walecznym i uroczym towarzyszem Asha. Wręcz przeciwnie – gdy pierwszy raz spotkał swojego przyszłego trenera poraził go prądem, nie chciał go słuchać, a nawet mu uciekł!

Pikachu zamieszkują lasy, a znakiem świadczącym o ich obecności są połacie wypalonej trawy.

2. Charizard

najlepsze pokemony charizardA oto i on, okrzyknięty przez graczy najlepszym starterem wszechczasów, ulubieniec tłumów! Majestatyczny wygląd i potężna siła zjednała mu rzesze fanów, zwłaszcza w męskim gronie. Ognisty oddech Charizarda jest w stanie topić głazy i masywne lodowce. Jest jedynym zwyczajny pokemonem, który podobnie jak Mewtwo, dostał megaewolucję X i Y. Charizard jest maskotką wielu pokemonowych gier i w przeciwności do swoich mniej popularnych kolegów, Venusaura i Blastoise, wciąż pojawia się w ich kolejnych częściach.

Naturalnym środowiskiem występowania tego pokemona są góry i doliny.
3. Mew i Mewtwo

najlepsze pokemony mew mewtwoOto nierozłączny duet pokemonów. Mew i Mewtwo to pokemony genetyczne, pierwsze stworzone przez człowieka. Pierwszy z nich, Mew, który okazał się być nieudanym eksperymentem naukowców, posiada w sobie geny każdego istniejącego pokemona i jest w stanie nauczyć się wszystkich walecznych ruchów. Bardzo łatwo adaptuje się do otoczenia i swobodnie porusza się zarówno w powietrzu jak i pod wodą. Drugi z nich, Mewtwo, podczas przeprowadzania na nim ekseprymentów wymknął się spod kontroli i uciekł z laboratorium. Szybko stał się jednym z flagowych i najbardziej rozpoznawalnych pośród wszystkich pokemonów. Można złapać go tylko w jednym konkretnym regionie,  gdzie występuje jako unikat, a na złapanie go gracz ma tylko jedną, jedyną szansę. Meowtwo jest także najsilniejszym ze wszystkich istniejących pokemonów.  Wielka popularność obu pokemonów zaowocowała filmami i grami poświęconymi tylko temu duetowi.

4. Eevee

najlepsze pokemony eeveeNa pewno nie ma fana kieszonkowych potworów nie znającego tego małego, wyjątkowego i nieco naiwnego liska. O ile w grze Pokemon Go stworek ten jest wręcz plagą nie do zatrzymania, w grach na konsole jest on tylko jeden na całą rozgrywkę. Ten uroczy potworek znany jest z tego, że potrafi ewoluować w aż osiem różnych pokemonów! Jego podstawowe formy to ognisty Flareon, wodny Vaporeon i elektryczny Jolteon, dobrze znane wszystkim trenerom. Eevee może jednak wyewoluuować także w trawiastego Leafeona, psychicznego Espreona, lodowego Glaceona, mrocznego Umbreona, a nawet baśniowego Sylveona!

Eevee zamieszkuje głównie miasta i duże metropolie, jednak jego specyficzna budowa genetyczna umożliwia mu dobrą adaptację do różnych typów otoczenia.

5. Espurr

najlepsze pokemony espurrTen mały, przypominający kociaka pokemon o pokerowej twarzy popularność zdobył stosunkowo niedawno. Wraz z wejściem na rynek najnowszej części gry o pokemonach na konsole, “X&Y”, gracze pokochali go natychmiastowo. Pokemon ten szybko stał się kultowym stworkiem ze względu na swoje duże, przerażone oczka i pyszczek bez wyrazu. Pod uszami gromadzi energię psychiczną, która potrafi wysadzić w powietrze wszystko w promieniu 300 metrów, jednak on sam nie jest w stanie nad nią ani trochę zapanować. Jeden nieostrożny ruch w jego towarzystwie może skończyć się bardzo, bardzo źle. Wystraszony pyszczek i brak kontroli nad swoją wielką siłą szybko uczyniła Espurra gwiazdą zabawnych memów popularnych nie tylko pośród fanów pokemonów.

Espurr na wolności żyje w samotności, ceniąc sobie swoją niezależność.
6. Jigglypuff

najlepsze pokemony jigglypuffTen mały, słodziutki rozrabiaka kultowy stał się niemal od razu po swoim pierwszym pojawieniu się w grze i anime. Jigglypuff to pokemon-balonik, który pomimo rozkosznego wyglądu potrafi naprzykrzyć kłopotów. Umie zahipnotyzować swoimi wielkimi oczami oraz uśpić przepięknym głosem. Serca fanów zdobył nie tylko swoim ogromnym talentem wokalnym, ale także specyficznym poczuciem humoru. Bo który inny pokemon uwielbia malować flamastrami po twarzach swoich pogrążonych we śnie kolegów?

Jigglypuff najczęściej można znaleźć na trawiastych łąkach.

7. Lucario

najlepsze pokemony lucarioOd razu po pierwszym pojawieniu się tej postaci fani kieszonkowych potworów oszaleli z zachwytu, zwłaszcza ich męska część. Lucario był pokemonem unikatowym, jednym na całą grę, a przez to wyjątkowym i niezwykle pożądanym. Choć przypomina wilka, porusza się na dwóch łapach. Lucario ma zdolność odczytywania i manipulowania aurą innych stworzeń, rozumie także ludzką mowę, jest pełen dumy i bardzo lojalny wobec swojego trenera. Pomimo tego, że jego pierwsza forma, Riolu, nie odznacza się ponadprzeciętną siłą i w dodatku jest bardzo trudna do wyewoluowania, sam Lucario jest naprawdę potężny. Po pojawieniu się w anime stał się popularny do tego stopnia, że zrealizowano o nim dwa oddzielne filmy. Pokemon ten został najprawdopodobniej stworzony w oparciu o egpiskiego boga Anubisa, którego postać miała ludzkie ciało i głowę wilka. Anubis miał zdolność oceniania ludzkich dusz po ich uczynkach – przypomina to zdolność Lucario do odczytywania aury innych stworzeń.

Lucario zazwyczaj żyje z dala od ludzi, na odległych terenach górskich.
8. Arcanine

najlepsze pokemony arcanineChyba nie ma gracza, który nie zachwycałby się tym majestatycznym pokemonem, kultowym już nie tylko jako kanon piękna lecz również siły. Ten zapierający dech w piersiach, dostojny wilczur jest niezwykle odważnym i lojalnym pokemonem. Jego szybki, pełen gracji bieg przypomina lot, a szczekania sprawia, że słyszący je padają przed nim na kolana. Pięknu Arcanine może dorównać tylko Ninetales, legendarny lis o dziewięciu ogonach, który mimo majestatycznego wyglądu nie zdobył takiej popularności pośród graczy co jego wilczy kolega. Postać Arcanine została oparta na stworzeniach z japońskiej mitologii, których posągi ustawiane przed bramami wejściowymi miały odstraszać złe duchy i zapraszać te dobre.

Arcanine zamieszkuje głównie prerie, czasem można go znaleźć także w aktywnych wulkanach.

9. Dragonite

najlepsze pokemony dragoniteTen uśmiechnięty smok zdobył sławę i rozgłos przez to, że jest jednym z najbardziej poszukiwanych i pożądanych pokemonów w najnowszej ich odsłonie – grze Pokemon Go. Jednak już we wcześniejszych grach Nintendo ten gigant o wyraźnie przyjaznym wyglądzie był jednym z ulubieńców wielu trenerów – zaskarbił sobie ich serca nie tylko ogromną mocą, lecz także bardzo przyjaznym usposobieniem. Podobnie jak Magikarp, Dragonite ewoluuje z niepozornego i słabego Dratini w pokemona potężniejszego nawet od słynnych Legendarnych Ptaków! Dragonite potrafi przemieszczać się szybciej niż dźwięk – okrążenie kuli ziemskiej zajmuje mu zaledwe 16 godzin. Pokemon ten zdolny jest także do altruistycznych zachowań – podobno ratował ludzi od utonięcia i pomagał zagubionym statkom wpłynąć na bezpieczne wody.

Dragonite występują w naturze bardzo nielicznie i najczęściej zamieszkują przymorskie tereny.

10. Magikarp

najlepsze pokemony magikarpNasz ranking najlepszych pokemonów zamyka Magikarp. Ten pokemon niestety nie może pochwalić się dobrą sławą. Znany jest głownie z tego, że nie tylko posiada jedne z najniższych statystyk ze wszystkich pokemonów, ale również nie posiada żadnych znaczących umiejętności. Jego jedynym atakiem jest chlapanie, które nawet w wodzie do niczego się mu nie przydaje. Przez taką bezużyteczność Magikarp stał się jednym z głównych obiektów kpin fanów kieszonkowych potworów. Niesłusznie jednak jest on odtrącany, ponieważ pod tymi niepozornymi łuskami kryje się prawdziwy, waleczny smok. I to dosłownie! Dobrze wytrenowany Magikarp ewoluuje w Gyaradosa, ogromnego potwora morskiego, który posiada jedne z najlepszych statystyk w grze – jego kły potrafią kruszyć kamień, a łuski są twardsze od stali. Ewolucja Magikarpa została najprawdopodobniej zainspirowana Chińską legendą o Smoczej Bramie. To mityczne miejsce zlokalizowane jest na szczycie górskieg wodospadu – wiele karpi płynie pod prąd, w górę rzeki, ale tylko nieliczne znajdują siłę i odwagę aby wykonać ostatni skok i znaleźć się po drugiej stronie Smoczej Bramy. Ta ryba, która podejmie wyzwanie i przeskoczy bramę, zostanie zamieniona w potężnego smoka. Do dzisiaj w chińskiej kulturze wizerunki karpia przeskakującego Smoczą Bramę są symbolem odwagi i wytrwałości w dążeniu do celu.

Magikarpa można znaleźć w wielu zbiornikach wodnych – w jeziorach, stawach i w rzekach.

Który z tych stworków jest waszym ulubionym pokemonem?

 

Top