Jesteś tutaj
Home > Lifestyle > Kino > 15 najlepszych seriali online

15 najlepszych seriali online

najlepsze seriale online ranking

Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że srebrny ekran został zdominowany przez seriale. Te najlepsze to prawdziwe dzieła sztuki z doskonałym scenariuszem, obsadą i muzyką. Czy na pewno widziałeś już najpopularniejsze seriale wyprodukowane w ostatnich latach?

Oto nasze zestawienie 15 najlepszych seriali do oglądania online na platformie Netflix lub w telewizji.

1. Narcos – Netflix, 2015

najlepsze seriale online narcos
fot. vanguardia.com

Fenomenalna opowieść o dojściu do władzy Pablo Escobara, barona narkobiznesu z życiorysem tak bogatym, że mógłby nim obdzielić kilka osób. Nie jest to jednak tylko opowieść o narkotykach, ale raczej szersza perspektywa ukazująca bajeczne życie Escobara i starania agentów FBI oraz lokalnej policji o ukrócenie jego wpływów. Doskonała obsada i montaż sprawiają, że choć wszyscy dziś wiedzą, jaki jest finał losów Escobara, to wciąż niewątpliwie jeden z najpopularniejszych seriali online. Ogląda się go na bezdechu.

2. Gra o Tron – HBO, 2011

najlepsze seriale online gra o tron
fot. theportlygazelle.com

Serial, który zaczyna się śmiercią głównego bohatera, a potem ilość trupów rośnie w postępie geometrycznym. Jednak nie krwawe zbrodnie decydują o popularności serii, która od lat jest flagowym serialem HBO, ale rozmach produkcji i przede wszystkim doskonały scenariusz. Fani spierają się o to, czy lepszy jest serial czy książka “Gra o Tron” i pozostałe jej części pióra Georga R.R. Martina, na podstawie których kręcony jest serial, niemniej zdjęcia z planu serialu w Nowej Zelandii, Hiszpanii i Chorwacjii bezsprzecznie zapierają dech w piersi. Poza tym intryga, a raczej intrygi, są tak umiejętnie poprowadzone, że każdy widz chce dowiedzieć się,  kto ostatecznie zasiądzie na Żelaznym Tronie. Zapewne dlatego także “Gra o Tron” dvd  tak świetnie się sprzedaje.

3. Stranger Things – Netflix, 2016

najlepsze seriale online stranger things
fot. australianetwork.com

To jeden z cieszących się największą popularnością seriali online ostatnich miesięcy. Rowery BMX, walkie- talkie i wszystkie te kultowe rzeczy z lat 80tych do których dziś tęsknimy. Serial na pierwszy rzut oka wydaje się być lekką opowieścią dla młodzieży, ale kładące się w opowieści cienie mrożą, jak pierwsza seria “Z Archiwum X”. Ponadto muzyka z soundtrackiem z tego serialu także warta jest zakupu.

4. House of Cards – Netflix, 2013

najlepsze seriale online house of cards
fot. techcrunch.com

Polityka cię nie interesuje? Obejrzyj ten serial, a inaczej spojrzysz na rząd i nagłówki gazet. W polityce nie ma przypadków, a to co dzieje się za kulisami władzy to prawdziwa jatka. Doskonale zagrany, wielkie brawa zwłaszcza dla Kevina Spacey’ego. Co więcej, serial z sezonu na sezon staje się coraz lepszy, a to naprawdę wyjątkowa sytuacja.

5. True Detective – HBO, 2014

najlepsze seriale online true detective
fot. christiantoday.com

Dwa sezony dla których elementem wspólnym jest jedynie tytuł. Piersza część opowiada o morderstwach w dusznej Luizjanie, a twórcy tak dobrze uchwycili jej klimat, że trzeba włączać wiatrak, by móc w spokoju oglądać zmagania detektywów. Druga część bardziej przypomina filmy Davida Lincha, co już samo w sobie powinno być doskonałą rekomendacją. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów kryminałów.

6. Wielkie kłamstewka – HBO, 2017

najlepsze seriale online wielkie klamstewka
fot. ecestaticos.com

Drugą piątkę najlepszych seriali otwiera produkcja, która w piorunującym tempie podbiła serca widzów przed ekranami telewizorów i komputerów. Mroczna historia osadzona w pięknej, luksusowej scenerii sielskich przedmieści zamieszkanych przez bogaczy. To serial z cyklu “demony małej społeczności”. Furorę robi nie tylko świetna gra aktorska i doskonały scenariusz, ale przede wszystkim genialna muzyka.

7. Breaking Bad – AMC, 2008

najlepsze seriale online breaking bad
fot. justseries.net

Nauczyciel chemii, który z braku innych perspektyw zaczyna produkować narkotyki, a “gotując metę” coraz wyżej pnie się po drabinie przestęczego świata. Dzięki temu zmienia się nie tylko stan jego portfela, ale także on sam. Z flegmatycznego nauczyciela staje się “facetem z jajami”. Powstaje jednak pytanie, czy na pewno wciąż potrafi odróżnić dobro od zła. Niemniej to własnie ewolucja charakteru główngo bohatera jest tym, co przyciąga fanów przed telewizory.

8. Wikingowie – History, 2013

najlepsze seriale online wikingowie
fot. variety.com

Przystojni mężczyźni, piękne krajobrazy i dużo brutalnych scen walki. Dzięki “Wikingom” w żaden piątkowy wieczór nie będziecie się nudzić. Swoją siłę serial zawdzięcza doskonale zagranej roli głównego bohatera, charyzmatycznego Ragnara Lothbroka. Ta postać uwiedzie każdego widza.

9. Belfer – Canal+ , 2016

najlepsze seriale online belfer
fot. fdb.pl

Jedyna polska produkcja w tym zestawieniu, ale miejsce w rankingu najlepszych seriali zawdzięcza nie rodzimym sentymentom, a świetnemu scenariuszowi. W tym serialu jest wszystko, co powinna zawierać w sobie dobra opowieść: są bohaterowie z krwi i kości, są wątki społeczne, jest wreszcie mocne morderstwo. Ten serial to kolejna tajemnica, którą po prostu musisz poznać.

10. The Crown – Netflix, 2016

najlepsze seriale online the crown
fot. freakingeek.com

Oto dowód na to, że seriale historyczne potrafią wciągać niczym najlepsze kryminały. Doskonale zagrany, z dopieszczonymi detalami pozwalającymi uwierzyć widzom, że naprawdę przenieśli się w czasie. Kolejny plus to pozwolenie widzom na zajrzenie za kulisy niedostępnego śmiertelnikom dworu. Intrygujący.

11. Fargo – FX, 2014

najlepsze seriale online fargo
fot. slashfilm.com

Wielbiciele filmu braci Cohen mogli mieć obawy, czy serial choć w połowie dorówna doskonałemu filmowi z 1996 roku. Obawy okazały się bezzasadne. “Fargo” zajmuje dzisiaj zasłużone miejsce w czołówce najpopularniejszych seriali online.  Serial od początku trzyma w napięciu i doskonale nawiązuje do pierwowzoru. Poza tym dodatkową gratką dla uważnych widzów jest obserwowanie narastającego zła w głównym bohaterze, który popełnia błąd i by się z niego wyplątać, przekracza kolejne ganice moralności.

12. Paranoid – Netflix, 2016

najlepsze seriale online paranoid
fot. netflixdownload.com

Brytyjski serial z 2016 roku z doskonałą Indirą Varma, którą pamiętamy z “Gry o Tron” czy serialu “Luther”. Brutalne morderstwo lekarki w małym miasteczku rozpoczyna międzynarodowe śledztwo, któgo celem jest ujawnienie tajemnic ogromnej koroporacji. Dla wszystkich fanów kryminałów, ale też szalonych i dobrze zagranych postaci. Warto.

13. Mad Men – AMC, 2007

najlepsze seriale online mad men
fot. pinterest.com

Możnaby się oburzać na seksistowskie czasy i zachowania pełne szowinizmu, gdyby nie to, że bohaterowie są tak zabawni. Lekkie i uwodzicielskie przeniesienie widza w świat marketingu i reklamy. Po obejrzeniu każdego z odcinków mówimy sobie, że jesteśmy odporni nawet na najlepsze reklamy, a zaraz potem i tak ubieramy kurtkę i idziemy na zakupy.

14. Fauda – Netflix, 2016

najlepsze seriale online fauda
fot. netflix.com

Szpiegowski serial online, którego główną przewagą nad innymi tytułami tego gatunku jest fakt, że ukazuje spory między Izraelem a Palestyną, a nie między Stanami Zjednoczonymi i wrogimi im siłami, jak się to dzieje w 90 proc. podobnych produkcji. Poza tym serial posiada wszystkie grzechy gatunku: surowego bohatera z przeszłością, piękne kobiety i nieprawdopodobne zdarzenia.

15. Black Mirrow – Channel4, Netflix, 2011

najlepsze seriale online black mirror
fot. observationdeck.kinja.com

Każdy odcinek opowada inną historię. Każdy niesie ze sobą przesłanie. Niestety, zwykle bardzo dołujące. Motto tego serialu jest proste: świat zmierza ku samozagładzie. Na ratunek jest za późno. Możemy jedynie przedłużać agonię. Dla wszystkich lubiących refleksję i czarny humor.

 Czy w naszym rankingu najlepszych seriali online jest wasz ulubiony?

Top