Jesteś tutaj
Home > Lifestyle > Kino > 10 najstraszniejszych horrorów o duchach

10 najstraszniejszych horrorów o duchach

najstraszniejsze-horrory-o-duchach-top10

Horrory o duchach tak straszne, że musimy cię ostrzec – oglądasz je na własną odpowiedzialność!

Horrory o duchach mają przypiętą łatkę filmów mało ambitnych, kiczowatych i przeznaczonych głównie dla widowni o wątpliwym poczuciu estetyki. I choć niewątpliwie jest to gatunek filmów, do którego należą jedne z najgorszych produkcji w historii kina, to nie brakuje też naprawdę mocnych tytułów, które tworzą mroczną atmosferę, igrają z największymi fobiami widza, budzą panikę i nawiedzają w snach jeszcze na długo po skończonym seansie.

Jeśli lubicie czasem zatrząść portkami ze strachu przy jakimś dobrym horrorze, sprawdźcie nasz ranking 10 najstraszniejszych horrorów o duchach, przeznaczonych tylko dla widzów o najmocniejszych nerwach.

1. Shutter – Widmo, 2004

horrory-o-duchach-widmo

To bez wątpienia najstraszniejszy azjatycki horror, jaki do tej pory nakręcono. Zarys fabuły nie wydaje się niczym nowym – młody chłopak i jego dziewczyna śmiertelnie potrącają kobietę i uciekają z miejsca wypadku. Jednak piętrzące się sceny grozy, w których duch kobiety szuka zemsty na tych, którzy ją skrzywdzili, windują poziom strachu do poziomu, jaki nie został osiągnięty do tej pory chyba przez żaden inny horror.

Komentarz widza ze strony Filweb :
„Nie oglądać w dobrych spodniach! Film aż za dobry, szczerze powiedziawszy jedyny którego boje się obejrzeć drugi raz. Można się nieźle ze***ć w gacie nawet przy włączonym świetle, nie dałbym rady tego obejrzeć w nocy na kinie domowym z głośnikami na full… Chyba że na czczo i za kase.!” – zAb

2. Naznaczony, 2010

horrory-o-duchach-naznaczonySukces, jaki odniósł ten film, zaowocował podukcją kolejnych części – w przyszłym roku na ekrany kin wejdzie już czwarta odsłona tego strasznego horroru o duchach. „Naznaczony” to przerażająca historia rodziny szukającej pomocy dla syna, który po tajemniczym wypadku na poddaszu zapadł w śpiączkę. Rodzice nie od razu zrozumieją, że zabiegi lekarzy są w tym przypadku bezużyteczne – dopiero po serii dziwnych zdarzeń w domu zdecydują się skontaktować z kobietą-medium, która uświadomi im, że syn wcale nie jest w śpiączce… Wtedy zacznie się prawdziwy wyścig z czasem o jego życie, pełen duchów, demonów i krzyków, które zmrożą krew w żyłach nawet najodważniejszych widzów.

Komentarz widza ze strony Filweb :
„To chyba jedyny film z tych straszniejszych, na którym zasłaniałam oczy.” – Justyna_Ce
3. Kobieta w czerni, 2012

horrory-o-duchach-kobieta-w-czerni

Jeśli Daniel Radcliffe kojarzy wam się tylko z filmami o Harry Potterze, koniecznie obejrzyjcie „Kobietę w czerni”  – od tej pory twarz tego brytyjskiego aktora będzie przypominać wam o jednym z najlepszych horrorów, jakie widzieliście w życiu. Kiedy w domu położonym przy odległych bagnach umiera kobieta, młody prawnik otrzymuje zlecenie uporządkowania spraw dotyczących należacej do niej nieruchomości. Mężczyzna szybko odkrywa, że dom, którym ma się zająć, jest nawiedzony przez ducha kobiety w czarnym, żałobnym stroju. Po co kobieta wróciła tam po śmierci? Czego szuka? Odpowiedź jest bardziej przerażająca, niż jesteście sobie w stanie wyobrazić. Zapewniamy was, że ten horror wystraszy wszystkich, również tych, którzy do tej pory nie bali się duchów.

Komentarz widza ze strony Filweb :
„Nie na moje nerwy. Ten film siada ostro na psychike poprzez towarzyszącą atmosferę grozy i tajemniczosci. Horror dobry ale polecam tylko ludziom którzy mają z kim nocować i wyobraźnia nie zabawia się z nimi.” – AntoniWieniawa

4. Inni, 2001

horrory-o-duchach-inni

Filmów o duchach i nawiedzonych domach każdy fan horrorów widział już dziesiątki – ale „Inni” odbiegają daleko od wszelkich produkcji o podobnej tematyce. Jest coś niebywale hipnotyzującego w tej historii matki, jej dwojga dzieci i nieproszonych gości, którzy czają się w każdym kącie ogromnej gotyckiej posiadłości, którą zamieszkuje rodzina. Może to kwestia zręcznie dobranej muzyki, a może dźwięku wielkiego pęku kluczy, którym często potrząsa główna bohaterka (w tej roli Nicole Kidman), ale atmosfera towarzysząca oglądaniu tego filmu o duchach jest naprawdę wyjątkowa. „Inni” to bez wątpienia jeden z najbardziej przerażających filmów tego stulecia, który zachwycił również krytyków kina.

Komentarz widza ze strony Filweb :
„Ten film jest po prostu genialny, wciągający a zakończenie naprawdę mistrzostwo! polecam szczerze wszystkim!” – mistrzu99_FilmWeb

5. Sierociniec, 2007

horrory-o-duchach-sierociniec

Dzieci w horrorach nigdy nie są urocze –  zawsze przerażają i tak jest i w tej hiszpańskiej produkcji. Kiedy po wprowadzeniu się do wielkiej posiadłości, która niegdyś służyła jako sierociniec, kilkuletni Simon oznajmia matce, że bawi się z niewidzialnymi przyjaciółmi, kobieta jest przekonana, że są oni tylko wytworem wyobraźni chłopca. Kiedy Simon nagle znika, jego matka sama zaczyna odczuwać w domu obecność innych osób. Rozpoczynają się dramatyczne poszukiwania chłopca, pełne mrożących krew w żyłach scen, a samo zakończenie jest jednym z najlepszych pośród wszystkich filmów o duchach.

Komentarz widza ze strony Filweb :
„Dzisiaj nie idę spać. Dzisiaj czuwam. Ze standardowym nożem kuchennym. Ze strzelbą. I z pistoletem, który od dzisiaj będzie towarzyszył nożu pod moją poduszką.” – EEEK
6. Obecność, 2013

horrory-o-duchach-obecnosc

Strach towarzyszący oglądaniu tego filmu potęguje fakt, że fabuła “Obecności” została oparta na prawdziwych wydarzeniach (piszemy o tym więcej w rankingu 10 najstraszniejszych horrorów na faktach). Bardziej przerażająca niż duchy pojawiające się w filmie jest sama atmosfera towarzysząca badaniom zjawisk paranormalnych, jakie miały miejsce na farmie państwa Warrenów w latach 70tych ub. wieku. Po obejrzeniu „Obecności” można śmiało stwierdzić, że życie pisze nie tylko najlepsze scenariusze, ale także najstraszniejsze.

Komentarz widza ze strony Filweb :
„Świetny. Do tej pory nie oglądałam horroru, który ma ciekawą fabułę i nie jest kiczowaty. Nie leją się tutaj litry krwi i “flaków”,nie ma głupich potworków ani żadnych psychopatów.Trzyma w napięciu od początku.” – efta18

7. Lake Mungo, 2008

horrory-o-duchach-lake-mungo

Produkcja ta została zrealizowana w sposób podobny min. do “Blair Witch Project”, czyli mający imitować film dokumentalny. Jednak to, co odróżnia “Lake Mugo” od nnych tego typu filmów, to wrażenie widza, że to co ogląda, to rzeczywiście autentyczny zapis tragicznych wydarzeń znad jeziora. Historia rodziny, która po utonięciu córki doświadcza paranormalnych zjawisk, wyciśnie nie tylko łzy wzruszenia, ale i strachu.

Komentarz widza ze strony Filweb :
„Dobry film, podobał mi się jego mroczny, ponury klimat. Trzymał w napięciu i wywoływał ciarki a chwilami nawet lekki strach. Ogólnie był dość przejmujący i oglądało się go z zaciekawieniem. Jeden z lepszych paradokumentów jakie oglądałam ( a widziałam ich naprawdę sporo).”  –  Smerfetka_88_fw

8. Klucz do koszmaru, 2005

horrory-o-duchach-klucz-do-koszmaru

To chyba jeden z najbardziej niedocenionych horrorów ostatnich lat – dobry scenariusz (spod pióra autorki scenariusza do „The Ring”), aktorstwo, muzyka, i niespodziewane zakończenie; dziwi, że produkcja ta odniosła tak stosunkowo mały, komercyjny sukces. “Klucz do koszmaru” przypadnie do gustu zwłaszcza fanom horrorów o nawiedzonych domach – młoda pracownica hospicjum odkrywa, że posiadłość dwojga staruszków, którymi się opiekuje, zamieszkują złośliwe duchy. Zjawy manipulują ludźmi i wkrótce wciągają także dziewczynę w jeden ze swoich przerażających planów. Gwarantujemy, że film nie tylko nieźle was nastraszy, ale da wam również sporo do myślenia.

Komentarz widza ze strony Filweb :
„Najlepszy horror który kiedykolwiek widziałam. nie mam nic do zarzucenia świetna gra aktorska, klimat, no i niespodziewane zakończenie.” – mocionk

9. Oko, 2002

horrory-o-duchach-oko

Choć bardziej znany jest dzisiaj remake tego filmu z piękną Jessicą Albą w roli głównej, to jego oryginalna, azjatycka wersja jest zdecydowanie bardziej interesująca. Film wyróżnia się na tle innych horrorów o duchach zwłaszcza swoją mało typową fabułą. Newidoma dziewczyna poddaje się przeszczepowi rogówki, jednak po operacji okazuje się, że dostała znacznie więcej niż to, na co liczyła – nie tylko odzyskała wzrok, ale teraz widzi również duchy. Niestety, nie wszystkie z nich są przyjazne. Dziewczyna postanawia ustalić, kim był zmarły dawca jej rogówki. Z filmu „Oko” pochodzi słynna scena z windy – gwarantujemy wam, że  po obejrzeniu tego filmu podróż windą już nigdy nie będzie taka sama.

Komentarz widza ze strony Filweb :
„Film widziałem jakieś 8 lat temu, po scenie w windzie, do dzisiaj staje bokiem do wyjścia.” – autor Monty_xD

10. Lustra, 2008

horrory-o-duchach-lustra

To jeden z tych filmów, który u bardziej wrażliwych widzów może wywołać nową fobię – w tym przypadku spectrofobię, czyli paniczny strach przed lustrami. Gdy wraz z Benem, byłym alkoholikiem, który rozpoczyna pracę stróża w centrum handlowym, odkryjecie, co może czaić się za taflą lustra, obleje was zimny pot za każdym razem, gdy znowu przyjdzie wam w nie spojrzeć.

Komentarz widza ze strony Filweb :
„Ja po tym filmie, dokładnie po 5 min, unikałam do przesady luster przez 5 lat! Non stop wydawało mi się, że moja postać w lustrze ożyje i mnie zabije… :/ Serio nie dla ludzi o słabych nerwach i bujną wyobraźnią.” – makeLovewithMedamon

Znacie jakieś inne straszne horrory o duchach, które według was powinny znaleźć się w naszym rankingu?

Top