Jesteś tutaj
Home > ShowBiz > 5 największych gwiazd, które zmieniły wyznanie

5 największych gwiazd, które zmieniły wyznanie

gwiazdy ktore zmienily wyznanie

Niedawno przeprowadzone w USA sondy  wykazały, że blisko połowa dorosłych Amerykanów przynajmniej raz w życiu zmieniła wyznanie religijne. Najbardziej spektakularne przejścia na inne wyznania zdarzają się wśród celebrytów –  nagłaśniane przez dziennikarzy szybko stają się medialnymi wydarzeniami.  Jedno z największych poruszeń w tym temacie wywołało rzekome przejście Michaela Jacksona na islam, na temat którego dyskusje nie umilkły nawet po jego śmierci.

Oto lista 5 najpopularniejszych gwiazd, które zmieniły wyznanie i do dzisiaj aktywnie praktykują nową religię.

madonna kabalistka1. Madonna

Madonna, królowa muzyki pop, piosenkarka z największą ilością sprzedanych płyt na świecie, została wychowana w duchu religii katolickiej – imię , jakie nosi, nadane zostało jej na cześć Matki Boskiej, a głęboko wierzący rodzice wysłali ją nawet do szkoły katolickiej. Gdy zaczęła pojawiać się na scenie muzycznej, jej znakiem rozpoznawczym stały się seksowne ruchy, jakie wykonywała w wyzywających strojach zestawianych z symbolami religijnymi. To przez wielu uznane za obrazoburcze igranie z kościołem katolickim trwało przez blisko 15 lat, aż do czasu gdy Madonna zaczęła interesować się kabałą, mistyczno-filozoficzną szkołą judaizmu. Dzisiaj królowa popu należy do najbardziej prominentnych kabalistów, przyjęła nawet hebrajskie imię Stella, które znaczy gwiazda – chyba nie mogła wybrać nic bardziej pasującego.

2. Tom Cruise

tom cruise scjentologTom Cruise został wychowany w bardzo religijnej, katolickiej rodzinie. Jako nastolatek chętnie uczęszczał na msze, spędzał czas na zadumie w kaplicy i prowadził z księżmi ciekawe rozmowy na temat wiary. Nic dziwnego zatem, że w końcu sam zdecydował zostać księdzem i wstąpił do seminarium, z którego jednak został dość szybko wyrzucony, ponoć za kradzież alkoholu od prowadzących szkołę mnichów. W 1986 r., gdy Cruise odnosił już sukcesy na srebrnym ekranie, za namową swojej pierwszej żony, Mimi Rogers, dołączył do kontrowersyjnej sekty Scjentologów. Dzisiaj aktor jest najbardziej prominentnym pośród wszystkich gwiazd Hollywood członkiem Kościoła Scjentologów. Chętnie wypowiada się publicznie na temat tej kontrowersyjnej organizacji, podkreślając często, że jej nauki uwalniają od uzależnień, problemów w nauce i chorób psychicznych, a jemu samemu pomogły pokonać nawet dysleksję. Gwiazdor aktywnie werbuje nowych członków sekty – przekonał do nauk tego kościoła min. Katy Holmes, z którą wziął ślub zgodnie ze scjentologicznymi obrzędami. Po ich rozwodzie aktorka  wróciła jednak na katolicyzm, swoje pierwotne wyznanie.

3. Julia Roberts

julia roberts hinduistkaJulia Roberts, która dorastała w baptyjsko-katolickiej rodzinie, po zakończeniu prac nad filmem Jedz.Módl się. Kochaj ogłosiła, że stała się praktykującym wyznawcą hinduizmu. Główna bohaterka wspomnianego filmu, grana przez Roberts, tuż po rozwodzie rozpoczyna podróż po śwecie w poszukiwaniu prawdziwej siebie –  medytacje w hinduskich świątyniach pomagają jej w odkryciu i wzbogaceniu życia duchowego. Praca nad filmem odmieniła nie tylko życie religijne aktorki , ale również jej męża i dzieci – wszyscy regularnie odwiedzają hinduskie świątynie aby modlić się, śpiewać i świętować. Julia Robert przyznaje również, że wierzy w reinkarnacją i ma nadzieję, że odrodzi się jako istota o znacznie spokojniejszym życiu niż to, które sama obecnie wiedzie.


4. Tina Turner

tina turner buddystkaChociaż Tina Turner oficjalnie zakończyła już swoją rozpoczętą ponad pół wieku temu karierę muzyczną,do dzisiaj stanowi  legendę rock-and-rolla, wciąż zachwycającą charakterystycznym głosem i zgrabnymi, tak ochoczo eksponowanymi niegdyś na scenie nogami.  Jej życie osobiste nie było jednak usłane różami – jako żona Ike’a Turnera stała się ofiarą przemocy domowej.  Pomimo że wychowana została w rodzinie baptystów, w dramatycznym momencie swojego życia zwróciła się w stronę buddyzmu – dzisiaj twierdzi, że to właśnie ta religia dała jej siłę i inspirację do walki o swoją wolność i godność. Choć po tych bolenych chwilach pozostały jedynie wspomnienia, Tina Turner do dzisiaj jest praktykującą buddystką i jednocześnie przykładem zwycięskiej walki z przemocą rodzinną dla kobiet z całego świata.

5. Orlando Bloom

orlando bloom buddystaOrlando Bloom, przystojny aktor znany większości głównie z ról we Władcy pierścienia i Piratach z Karaibów został wychowany jako członek Kościoła Anglikańskiego. W 2004 roku, podczas oficjalnej uroczystości, wstąpił do Soka Gakkai International, międzynarodowego związku świeckich organizacji buddyjskich. W jednym z wywiadów powiedzał, że nie stał się buddystą po to, aby medytować pod drzewem lecz po to, aby dzięki rozmyślaniom nad swoim życiem uczynić je lepszym. Czyżby Orlando miał nie tylko piękne ciało, ale także piękne wnętrze?

A Wy co sądzicie o zmianie wiary przez gwiazdy i celebrytów? Czy wierzycie w szczerość ich uczuć religijnych, czy uważacie, że to tylko kolejny trend w świecie showbusinessu?

 

 

Top