‍Aby ułatwić Ci wybór filmu na wieczór, przygotowaliśmy ranking, który obejmuje najlepsze filmy oryginalne Netflix. Nasza lista uwzględnia zarówno filmy, które zdobyły uznanie krytyków, jak i te, które zdobyły serca widzów. Zatem bez dalszych ceregieli, zaczynamy!

1. „Historia Małżeńska”

„Historia Małżeńska” to dramatyczna opowieść o małżeństwie, które zaczyna się rozpadać po 10 latach. Film zdobył Oscara za najlepszą aktorkę drugoplanową (Laura Dern) w 2020 roku.

2. „Na zachodzie bez zmian”

„Na Zachodzie bez zmian” jest ekranizacją powieści Ericha Marii Remarque’a. Film ukazuje brutalne realia I wojny światowej i zdobył aż 4 Oscary.

3. „O chłopcu, który ujarzmił wiatr”

Film opowiada o 14-letnim chłopcu z Malawi, który pragnie uratować swoją rodzinę od głodu, budując generator wiatrowy. To inspirująca historia o determinacji i sile woli.

4. „Dwóch papieży”

„Dwóch papieży” to dramat religijny, w którym spotykają się dwie głowy Kościoła rzymskokatolickiego o diametralnie różnych poglądach. Film zdobył wiele pochwał za świetne aktorstwo Anthony’ego Hopkinsa i Jonathana Pryce’a.

5. „Proces Siedemki z Chicago”

„Proces Siedemki z Chicago” to dramat sądowy opowiadający o jednym z najsłynniejszych procesów w historii USA. Film jest dziełem Aarona Sorkina, znanego z takich filmów jak „Moneyball”, „Steve Jobs” czy „Gra o wszystko”.

6. „Guillermo del Toro: Pinokio”

„Guillermo del Toro: Pinokio” to animowany film fantasy, który opowiada historię drewnianego pajacyka. Film zdobył Oscara za najlepszą animację.

7. „Irlandczyk”

„Irlandczyk” to film opowiadający o jednej z największych zagadek kryminalnych w historii USA – tajemniczym zaginięciu Jimmy’ego Hoffa. Film w reżyserii Martina Scorsese z Robertem De Niro i Alem Pacino w rolach głównych.

8. „Okja”

„Okja” to południowokoreańsko-amerykański film przygodowy o dziewczynie, która hoduje genetycznie zmodyfikowaną, gigantyczną świnię. Film zdobył wiele pozytywnych opinii za oryginalny pomysł i wykonanie.

9. „Roma”

„Roma” to meksykański dramat o dwóch służących indiańskiego pochodzenia, które pracują dla rodziny klasy średniej. Film zdobył 3 Oscary, w tym za najlepszy film nieanglojęzyczny.

10. „Tick, tick… Boom!”

„Tick, tick… Boom!” to film opowiadający o amerykańskim kompozytorze teatralnym, Jonathanie Larsonie. Film zdobył wiele pochwał za świetne aktorstwo i muzykę.

11. „Nieoszlifowane diamenty”

„Nieoszlifowane diamenty” to thriller kryminalny z Adamem Sandlerem w roli głównej. Film opowiada o jubilerze, który popada w długi i próbuje uratować swoje finanse.

12. „Psie pazury”

„Psie pazury” to dramat o dwóch zwaśnionych braciach, właścicielach rancza w Montanie. Film zdobył Oscara za najlepszą reżyserię.

13. „Malcolm i Marie”

„Malcolm i Marie” to melodramat o mężczyźnie, który odkrywa prawdę na temat swojego związku. Film zdobył wiele pozytywnych opinii za świetne aktorstwo i scenariusz.

14. „Wiedźmin: Zmora Wilka”

„Wiedźmin: Zmora Wilka” to anime dla dorosłych, które opowiada o losach Vesemira, najstarszego i najbardziej doświadczonego wiedźmina w Kaer Morhen.

15. „El Camino: A Breaking Bad Movie”

„El Camino: A Breaking Bad Movie” to film, który rozpoczyna się tam, gdzie kończy się serial „Breaking Bad”. Film opowiada o dalszych losach Jessego Pinkmana.

Podsumowanie

Udostępnij