Jesteś tutaj
Home > Technologia > Gry i aplikacje > 10 najbardziej przydatnych aplikacji na telefon

10 najbardziej przydatnych aplikacji na telefon

przydatne-aplikacje-na-androida

Czy to się komuś podoba, czy nie, telefony komórkowe stały się ważną częścią życia współczesnego człowieka. Na dobre zrewolucjonizowały sposób w jaki komunikujemy się z innymi, pracujemy i spędzamy wolny czas. Żeby jednak w pełni wykorzystać potencjał smartfonów, trzeba je „podrasować” odpowiednimi aplikacjami. I tu pojawia się problem – bo choć aplikacje są łatwo i ogólnodostępne, w dodatku najczęściej zupełnie za darmo, to istnieje ich tak wiele, że wybranie tych właściwych, które rzeczywiście nam się przydadzą, przyprawia o zawrót głowy. Na szczęście z pomocą przychodzi nasz ranking – w poniższym przedstawiamy 10 najbardziej według nas przydatnych aplikacji na Androida, które ułatwią nam życie i uczynią korzystanie z telefonu jeszcze efektywniejszym i przyjemniejszym .

1. Avast Mobile Security & Antivirus

 przydatne-aplikacje-android-antyvirus-avast

Odkąd powszechne stało się wykorzystywanie smartfonów do różnorakich operacji bankowych, płatności za zakupy online, rezerwowania hoteli itp., kwestia zabezpieczenia telefonu stała się ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Na rynku pojawiły się setki programów antywirusowych, a jednym z najlepszych z nich jest bezsprzecznie Avast Mobile Security & Antivirus.  Ta niezwykle przydatna aplikacja na telefon skutecznie chroni go przed dziesiątkami różnych zagrożeń – złośliwym oprogramowaniem, trojanami, phishingiem, zapewnia bezpieczeństwo podczas korzystania z otwartej sieci wifi i nie tylko!  Avast Mobile Security & Antivirus umożliwia również namierzanie zaginionego telefonu oraz kontrolę i zdalne usuwanie danych nawet wtedy, gdy nie mamy bezpośredniego dostępu do naszego urządzenia.

2. Evernote

przydatne-aplikacje-android-evernote

Evernote w łatwy i efektywny sposób pomaga zorganizować naszą pracę, naukę i codzienne obowiązki. Aplikacja w przejrzysty sposób tworzy notatki i listy zadań w wielu różnych formatach  (min. tekstowe, głosowe, video, pdf, rysunki, skany, itp. ), odpowiednio je sortuje, umożliwia łatwe przeszukiwanie i dzielenie się nimi.  Funkcją szczególnie wartą uwagi jest OCR (optical character recognition), czyli możliwość wyszukiwania tekstu ze zdjęć. Jak to działa? To proste – załóżmy, ze jesteś studentem i nie chce ci się ręcznie przepisywać notatek od kolegi. Wystarczy, że zrobisz im zdjęcie, a gdy później będziesz chciał wyszukać w nich konkretny fragment tekstu, Evernote z łatwością ci go wskaże – wystarczy, że wpiszesz w aplikacji szukaną frazę lub słowo. Evernote to cyfrowy organizer zsynchronizowany z komputerem, telefonem i tabletem, dzięki czemu masz dostęp do swoich notatek na każdym urządzeniu, w dowolnym miejscu. Aplikacja jest bardzo obszerna, dostępne są w niej dziesiątki funkcji, które ułatwią życie i pomogą zaoszczędzić cenny czas dosłownie każdemu – od gospodyni domowej przez studenta aż po biznesmena.


3. Google Drive

przydatne-aplikacje-android-googleZalet Google Drive nie trzeba wymieniać – doskonale zna je każdy, kto do pracy wykorzystuje komputer. Nie wszyscy użytkownicy Gogle Drive wiedzą jednak, że ten wirtualny dysk jest niezwykle przydatny również w swojej wersji mobilnej.  Prosty i przejrzysty interfejs aplikacji bardzo usprawnia korzystanie z Google Drive na smartfonie – jednym dotknięciem ekranu można utworzyć nowy dokument tekstowy, arkusz kalkulacyjny czy prezentację multimedialną, mając przy tym możliwość pracowania nad nimi z kilkoma osobami. W kilka sekund można rozpocząć kontynuację wcześniej rozpoczętej na komputerze czy tablecie pracy, bo aplikacja jest zsynchronizowana ze wszystkimi urządzeniami. Aplikacja Google Drive to absolutny niezbędnik współczesnego pracownika biurowego.

4. LastPass

przydatne-aplikacje-android-last-pass

Każdy z nas doskonale wie, że powinno się używać oddzielnego, silnego hasła do każdej witryny internetowej – wspólne hasło, np. do profilu w social media, forum internetowego i konta bankowego, niesie z sobą ogromne ryzyko. Niestety udowodniono, że wielu z nas nie przemuje się takim zagrożeniem i korzysta z jednego i nierzadko bardzo prostego hasła podczas wszystkich logowań.  Na całe szczęście jest LastPass, czyli aplikacja, która nie dość, że wygeneruje dla nas losowe, unikatowe hasła, to jeszcze stworzy bazę danych wszystkich haseł,  zapamięta do jakiej aplikacji lub strony są one używane i sama będzie nas do nich bezpiecznie logować.  Co ważne, ta przydatna aplikacja rozpozna także wszelkie strony phishingowe, czyli próbujące wykraść nasze dane (np. fałszywą stronę bankowości online) i nie zaloguje nas tam – jest to funkcja szczególnie przydatna dzisiaj, gdy oszustwa internetowe są na porządku dziennym.

5. PicsArt Photo Studio

przydatne-aplikacje-android-picsartKiedy mowa o mobilnej edycji zdjęć, większości z was z pewnoścą przychodzi na myśl Instagram i jego kultowe już filtry.  Ale tam, gdzie kończy się Instagram, tam zaczyna się PicsArt Photo Studio, oferując użytkownikowi znacznie więcej super fukcji niż Facebookowa aplikacja. Kolaże, remiksy, ramki, efekty specjalne, zmiana tła, dodawanie tekstu –  to zaledwie kilka z całego wachlarza opcji oferowanych przez tę aplikację, która przerobi twoje zdjęcia tak, jak dyktuje ci to twoja wyobraźnia.  A jeśli jesteś fanem Insta, PicsArt Photo Studio umożliwi ci łatwy transfer zedytowanych fotek na instagramowy profil, tak aby twoi followerzy pozazdrościli ci podrasowanych zdjęć.


6. SwiftKey Keyboard

przydatne-aplikacje-android-swiftkey

Faktem jest, że spędzamy przed ekranem urządzeń mobilnych coraz więcej czasu – nierzadko nawet kilka godzin dziennie! Długotrwałe, monotonne klikanie w klawiaturę telefonu czy tabletu może jednak zmęczyć nawet największego ich miłośnika. I to jest moment, w którym aplikacja SwiftKey staje się bardzo przydatna. Dzięki niej możemy pisać  metodą przeciągania, co jest znacznie łatwiejsze od tradycyjnego uderzania w znaki na ekranie. Inteligentna i efektywna autokorekta w aplikacji sprawi, że nawet bardzo szybko pisane teksty będą wolne od błędów. SwiftKey znacznie wyprzedza podobne sobie aplikacje nie tylko precyzją, ale również szerokim wyborem opcji, a jednocześnie pozostaje bardzo łatwa w obsłudze.

7. Remote Mouse

przydatne-aplikacje-android-remote-mouse

To chyba obecnie najlepsza aplikacja, która zamieni każdy smartfon lub tablet w niezwykle funkcjonalną, bezprzewodową myszkę do komputera. Appka przydaje się w wielu sytuacjach, czy to podczas biznesowej prezentacji, gdy chcemy zdalnie przewijać slajdy czy np. podczas oglądania filmu na komputerze – dzięki Remote Mouse nie musimy podnosić się z kanapy za każdym razem, gdy chcemy np. pogłośnić dźwięk czy zatrzymać odtwarzanie. Dotykając palcami ekran naszego smartfona jesteśmy w stanie kontrolować nasz komputer w dokladnie taki sam sposób, w jaki robimy to za pomocą tradycyjnej myszki, a nawet jeszcze lepiej, bo Remote Mouse spełnia także funkcje klawiatury! O tym, jak bardzo przydatna jest ta prosta aplikacja, najlepiej jest się przekonać podczas jej używania.

8. Nova Launcher

przydatne-aplikacje-android-nova-launcherSkoro zmieniamy klawiaturę i myszkę, to może warto pójść za ciosem i uaktualnić coś jeszcze? Nova Launcher to aplikacja idealna do przeprowadzania gruntownych zmian w telefonach z Androidem – dzięki niej możemy dostosować prawie cały system do własnych upodobań i potrzeb, począwszy od wielkości czcionki, poprzez to, ile maksymalnie aplikacji wyświetla się na ekranie, na sposobie przewijania stron skończywszy. Aplikacja ta pozwala nawet na zaadaptowanie wyglądu interfejsu innego telefonu. Masz HTC, ale bardziej podoba ci się menu Galaxy? Żaden problem! Nova Launcher świetnie pokazuje, jak bardzo elastycznym systemem jest Android i jak łatwo możemy go dostosowywać do swoich potrzeb. Użytkownicy iPhone’ów i systemu iOS mogą tego tylko pozazdrościć!


9. Next Lock Screen

przydatne-aplikacje-android-lock-screen Oto niezwykle przydatna aplikacja blokowania ekranu, która usprawni korzystanie z naszego urządzenia mobilnego i  pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Dzięki Next Lock Screen możemy min. sprawdzać nieodebrane połączenia, SMSy, notyfikacje np. z WhatsApp, Facebooka czy Gmail, przypomnienia z kalendarza, możemy szybko otworzyć aparat, wifi czy Bluetooth, możemy korzystać z ulubionej aplikacji muzycznej i nie tylko, i to wszystko bez potrzeby odblokowywania ekranu. Next Lock Screen umożliwia lepszą kontrolę nad urządzeniem, maksymalizuje naszą produktywność, zapewniając jednocześnie skuteczną ochronę przed niepowołanymi użytkownikami.

10. VLC for Android

przydatne-aplikacje-android-vlc

Domyślny odtwarzacz video na każdym telefonie z Androidem spełnia swoją rolę i odtwarza pliki zazwyczaj bez większego problemu. Jednak gdy mamy wymagania większe od przeciętnych i chcemy zachwycać się jakością obrazu oglądanych filmów , wówczas warto zainstalować dodatkową, lepszą aplikację. Idealnie sprawdzi się tu kultowy odtwarzacz VCL, który od lat doskonale znany jest użytkownikom komputerów. Dzisiaj VLC dostępny jest również jako aplikacja na telefony komórkowe, oferując równie bogate spektrum fukcji co w wersji na PC.  Interfejs aplikacji jest bardzo przyjazny, a jakość odtwarzanych filmów video jest naprawdę dobra –  aplikacja umożliwia nawet specjalne przyspieszenie, które pozwoli odtworzyć grafikę filmu całą mocą procesora, tak by jej jakość była jeszcze lepsza.

Korzystacie już z któryś z tych przydatnych aplikacji na Androida? Jeśli spędzacie sporo czasu korzystając ze swojego smartfona, koniecznie sprawdźcie też inne super appki, o których pisaliśmy w rankingach TOP 10 śmiesznych aplikacji na Androida oraz TOP 3 najlepszych aplikacji do rozpoznawania muzyki.

Top