Jesteś tutaj
Home > Technologia > Smartwatch dla dzieci: czy to dobry pomysł? Jak wybrać odpowiedni?

Smartwatch dla dzieci: czy to dobry pomysł? Jak wybrać odpowiedni?


Czy smartwatch dla dzieci to tylko zabawka? Zdecydowanie nie! Chociaż nowoczesne zegarki potrafią umilić czas, zapewniają też kontakt z rodzicami i pomagają zwiększyć bezpieczeństwo dziecka. Obecnie wybór na rynku jest naprawdę spory: od podstawowych modeli do zaawansowanych centrów rozrywki z pomocnymi funkcjami. Czym kierować się przy zakupie?

Do czego przydaje się smartwatch dla dzieci?

Smartwatche dla dzieci przypominają zegarki w formie zabawek, jednak są to dość zaawansowane urządzenia. W zależności od modelu mogą być wyposażone w szereg bardziej i mniej przydatnych funkcji – zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Sprzęt może służyć już kilkuletnim użytkownikom. Jak mogą z niego korzystać? Jeśli jest to zegarek GPS dla dziecka, będzie on umożliwiał śledzenie lokalizacji malucha. Część modeli wyposażona jest w funkcję SOS, którą maluch może uruchomić w razie potrzeby. Opcja umożliwia natychmiastowe połączenie z wybranym numerem.

Mały i poręczny smartwach dla dzieci do pewnego momentu może z powodzeniem zastąpić smartfon. Gdy dziecko jest za małe, by mieć swój telefon, lub po prostu gdy chce wybrać się na boisko z kolegami i zabrać ze sobą tylko piłkę, smartwatch sprawdza się idealnie. Nie da się zgubić go tak łatwo jak telefonu, a jednak umożliwia on kontakt z rodzicem, odbieranie rozmów, SMS-ów i powiadomień.

Duża część smartwatchy dla dzieci ma też takie funkcje, jak: budzik, kalendarz z możliwością ustawiania powiadomień, krokomierz, monitor snu.

Jaki smartwatch dla dziecka kupić?

Co powinien mieć dobry smartwatch dla dziecka? Przed wyborem konkretnego modelu zwróć uwagę zarówno na jego funkcje, jak i parametry. Te pierwsze zależą od preferencji Twoich i dziecka – to Wy wiecie najlepiej, które z nich sprawdzą się w Waszym przypadku.

Jakie parametry będą ważne w smartwatchu dla dziecka?

Lokalizacja GPS

Zegarek GPS dla dziecka pozwoli nie tylko na bieżąco sprawdzić, w jakim miejscu znajduje się pociecha, ale też po czasie odtworzyć trasę, jaką pokonywała. To funkcja zwiększająca bezpieczeństwo, dzięki której rodzic może być spokojny o dziecko. Odmiana tej funkcji umożliwia ustawienie tzw. geosiatki, czyli terenu, na którym powinien znajdować się maluch. Gdy wyjdzie poza niego, rodzic otrzyma powiadomienie.

Pojemność baterii

Nawet najlepszy smartwatch dla dzieci będzie bezużyteczny, jeśli posiada małą baterię. Smartwatche z reguły pracują nieprzerwanie od kilkunastu godzin do kilku dni – warto sprawdzić tę kwestię przed zakupem.

Wodoodporna obudowa

Warto, aby dziecko nie musiało uważać na każdym kroku na to, by nie zachlapać zegarka. Dobry smartwatch dla dziecka powinien być wodoodporny – przynajmniej w takim stopniu, by niestraszny był mu deszcz. Wodoodporność sprawdzisz, patrząc na klasę IPX.

Szukasz konkretnego modelu dla dziecka? Zobacz smartwatche w sklepie Neonet: https://www.neonet.pl/smartwatche-i-zegarki/zegarki-dla-dzieci.html i wybierzcie wspólnie z pociechą ten, który sprosta Waszym oczekiwaniom.

Top