Jesteś tutaj
Home > ShowBiz > 13 najbardziej znanych gejów

13 najbardziej znanych gejów

znani geje

Homoseksualizm wciąż stanowi temat tabu. Osoby o odmiennej orientacji seksualnej niż ta powszechnie przyjęta za normalną, skrzętnie ukrywają swoje preferencje z obawy przed odrzuceniem przez społeczeństwo, przed wystawieniem się na śmieszność, a nawet z obawy o własne życie – przykładowo, w krajach muzłumańskich za homoseksualizm grozi kara śmierci. Nawet w najbardziej liberalnych krajach, w których głosi się tolerancję i równouprawnienie wszystkich orientacji seksualnych, przyznanie się do bycia gejem czy lesbijką wciąż wymaga odwagi i nigdy nie przechodzi bez echa, zwłaszcza w świecie show biznesu. To właśnie osoby znane, gwiazdy i celebryci, którzy decydują się ujawnić światu swoje preferencje seksualne, stają się ambasadorami homoseksualistów, wspierając całe środowisko gejowskie do walki z dyskryminacją i uprzedzeniami, a także inspirując i dodając odwagi innym gejom i lesbijkom do zaprzestania ukrywania swojej odmienności seksualnej.

Oto 12 najbardziej znanych gejów, którzy zachwycają nie tylko swoimi talentami, ale również odwagą bycia sobą.

1. Elton John

znani geje elton john
Zdjęcie pochodzi z muzyka.interia.pl

Życie uczuciowe Sira Eltona Johna mogłoby stanowić scenariusz ciekawego filmu.  W 1976r. piosenkarz poinformował na łamach magazynu The People o swojej biseksualności, kilka lat później wstąpił w krótkotrwały związek małżeński z kobietą, a następnie, jeszcze w tym samym roku, w którym wzięli rozwód wyznał, że jest gejem. Piosenkarz od 1993 r. tworzy parę z Davidem Furnishem – panowie zalegalizowali swój związek i wychowują wspólnie syna zrodzinego z surogatki.


2. George Michael

Zdjęcie pochodzi z www.fm.tuba.pl
Zdjęcie pochodzi z fm.tuba.pl

Homoseksualizm George’a Michaela wyszedł na jaw w sposób, którego nie życzyłby sobie chyba nikt. Piosenkarz został przyłapany przez policję w Los Angeles, gdy w publicznej toalecie uprawiał seks z innym mężczyzną. Gwiazdor ma za sobą też inne traumatyczne przeżycie – AIDS odebrało mu jego życiowego partnera.

3. Ricky Martin

Zdjęcie pochodzi z hdwalle.com
Zdjęcie pochodzi z hdwalle.com

Plotki o homoseksualizmie Rickiego Martina krążyły w show biznesie od lat, przybierając na sile po wynajęciu przez piosenkarza surogatki, która urodziła mu synów bliźniaków. Piosenkarz umiejętnie unikał jednak ich komentowania aż do 2010r., gdy publicznie przyznał się do bycia „dumnym gejem” pozostającym w szczęśliwym związku homoseksualnym.

4, 5. Domenico Dolce i Steffano Gabbana

Zdjęcie pochodzi z news.zing.vn

Tych dwoje projektantów mody, bardziej znanych światu po prostu jako Dolce&Gabbana lub D&G, to z pewnością najbardziej znana para gejowska w show biznesie. Panowie poznali się w 1980r. i od tamtej chwili stanowili partnerów nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. W 2008r. pojawiły się plotki o rozpadzie ich związku, jednak na szczęście dla świata mody, ich wspólna marka D&G wciąż ma się świetnie.


6. Tomasz Jacyków

Zdjęcie pochodzi z fakt.pl
Zdjęcie pochodzi z fakt.pl

Chociaż celebryta ten ma dorosłego syna ze związku z kobietą, odkąd tylko zaistniał w show biznesie nie ukrywał, że od wielu lat związany jest z tym samym partnerem, fotografem Tomaszem Jaworskim. Stylista twierdzi jednak, że nie jest gejem a biseksualistą – w jednym z popularnych talk show wyznał, że dla przyjemności sypia również z kobietami. Tomasz Jacyków to dzisiaj najbardziej znany gej-celebryta w polskim show biznesie.

7. Marc Jacobs

Zdjęcie pochodzi z nydailynews.com
Zdjęcie pochodzi z nydailynews.com

Jeden z najbardziej znanaych kreatorów mody, dyrektor kreatywny domu mody Louis Vuitton i jednocześnie jeden z 50 najbardziej znanych wpływowych, według magazynu Out, gejów na świecie. Marc Jacobs aktywnie wspiera walkę o prawo gejów i lesbijek do zawierania małżeństw – w 2009 r. zaprojektował kolekcję koszulek żądających zalegalizowania małżeństw par homoseksualnych.

8.  Neil Patrick Harris

Zdjęcie pochodzi z film.onet.pl

W 2008r. aktor znany najbardziej min. z wcielania się w rolę niereformalnego uwodziciela z serialu Jak poznałem waszą matkę, uciął wszelkie spekulacje na temat swojej orientacji seksualnej. Kilka lat później serialowy Barney Stinson poślubił swojego wieloletniego partnera, kucharza Davida Burtka’ę, z którym, dzięki surogatce, wychowują dzisiaj dwójkę swoich dzieci.


9. Michael Stipe

Zdjęcie pochodzi z diffuser.fm
Zdjęcie pochodzi z diffuser.fm

W 1995r. były już dzisiaj frontman zespołu R.E.M. pojawił się na okładce Out – amerykańskiego magazynu dla gejów i lesbijek. W roku 2001 muzyk udzielił wywiadu prestiżowemu magazynowi Time, w którym nie tylko określił się jako artystę-dziwaka, ale wyznał rónież, że od trzech lat jest w związku z „cudownym mężczyzną”.

10. Jim Parsons

Zdjęcie pochodzi z fanpop.com

W 2012r. New York Times opublikował wywiad z Jimem Parsonem, najbardziej znanym z roli w serialu komediowym Teoria wielkiego podrywu. Aktor wyznał w nim, że jest gejem i od 10 lat żyje w szczęśliwym związku z mężczyzną o polsko brzmiącym nazwisku Tod Spiewak.

11. Michał Piróg

Zdjęcie pochodzi z plejada.onet.pl
Zdjęcie pochodzi z plejada.onet.pl

Od kiedy w 2007r. ten kontrowersyjny tańcerz i choreograf publicznie przyznał się do bycia gejem, aktywnie walczy o prawa mniejszości seksualnych w naszym kraju. Michał Piróg uparcie milczy na temat swoich partnerów, aktualnych i poprzednich, co staje się przyczyną licznych plotek i spekulacji – media brukowe łączą go z kilkoma bardzo znanymi figurami polskiego show biznesu. Bez zwględu jednak na to, że Michał nigdy nie pokazał się publicznie ze swoim oficjalnym partnerem, jest bez wątpienia jednym z najbardziej znanych gejów w kraju.

12. Lance Bass

Zdjęcie pochodzi z ericavain.com
Zdjęcie pochodzi z ericavain.com

Były członek zespołu ‘N Sync poinformował o swojej orientacji na okładce magazynu People z 2006 r. Muzyk wyznał wówczas, że nie zdecydował się na ten krok wcześniej ze względu na pozostałych członków boysbandu – obawiał się, że takie wyznanie nagatywnie wpłynie na rozwój ich kariery. Po swoim coming outcie Lance stał się czynnym orędownikiem na rzecz gejów i małżeństw homoseksulanych.

13. Jesse Tyler Ferguson

Zdjęcie pochodzi z movies.ndtv.com
Zdjęcie pochodzi z movies.ndtv.com

W przypadku aktora tego trudno mówić o sensacyjnym coming outcie. Aktor nigdy nie próbował zataić swojej orientacji seksualnej – jak sam stwierdził, ukrywanie prawdziwego siebie nie pozwoliłoby mu dobrze wykonywać swojego zawodu. Co ciekawe, w serialu komediowym Współczesna rodzina, który przyniósł mu popularność, ten znany gej wciela się w rolę homoseksualnego prawnika.

Czy zaskoczyła Was czyjaś obecność na tej liście? A może wiedzieliście, że wszystkie te znane osoby są gejami?

Top